Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan’ı Unutmadı

ADANA-Uzun yıllar TRT’de görev yapan, emekliye ayrıldıktan sonra memleketi Adana’ya yerleşen ünlü bestekar Ali Şenozan’ı Büyükşehir Belediyesi unutmadı. Belediye Meclis üyeleri kararıyla adı konservatuara konulan Ali Şenozan için özel bir tören düzenlendi.

Büyükşehir Belediyesi Tiyatro Salonu’ndaki törenin ilk bölümünde Büyükşehir Belediyesi Ali Şenozan Konservatuarı sanatçılarından oluşan koro Türk Halk Müziği Bölüm Şefi Feridun Dalgınlı yönetiminde solo ve koro konser verdi. Konserin ikinci bölümünde ise 1985 yılında kurulan konservatuvarda o tarihten bugüne kadar eğitim alan öğrenciler, karma koro ile Ali Şenozan onuruna bir araya geldi.

Daha sonra Uğur Türe yönetiminde, ünlü sanatçı ve bestekar Ali Şenozan konser verdi. Şenozan, seslendirdiği birbirinden güzel eserlerle unutulmaz anlar yaşattı. Sanatseverlerin ayakta alkışladığı konserden sonra Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, Ali Şenozan’a plaket verdi.

Törende konuşan Başkan Vekili Aldırmaz, sanata ve sanatçıya büyük önem verdiklerini ifade ederek, “Ali Şenozan’ın, hem TRT’de şef olarak görev yapması, hem Adanalı olması, hem de Türk Halk Müziği’ne büyük emeği geçmesinden dolayı gururluyuz. Bestekar olarak da müziğe çok büyük katkıları vardır. Kendisiyle ne kadar övünsek azdır.” dedi.

Ünlü sanatçı ve bestekar Ali Şenozan, adının konservatuara verilmesinden ve gösterilen ilgiden mutlu olduğunu kaydetti. Törene katılan Bölge İdaresi Başkanı Ali Yaşar Yurdabak, Emniyet Müdürü Mehmet Salih Kesmet ve CHP’li meclis üyesi Halil Tüm, Ali Şenozan ve diğer sanatçılara çiçek ile plaket verdiler.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.