Can Bartu Son Yolculuğuna Uğurlandı

Türk sporu ve Fenerbahçe’nin efsane isimlerinden ‘Sinyor’ lakaplı Can Bartu, Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Törene Fenerbahçe Spor Kulübü Ali Koç ve yönetim kurulu üyeleri, Fenerbahçe futbol takımının teknik heyeti, Fenerbahçe futbol takımının mevcut ve eski oyuncuları, Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve 31 Mart seçimlerinde İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen Ekrem İmamoğlu’nun da aralarında bulunduğu çok sayıda isim hazır bulundu. Cuhmurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bartu’nun ailesi ve Fenerbahçe camiasına taziyelerini iletti.

Törene, Galatasaraylı bir grup taraftar da katıldı.  Türk sporunun önemli ismi olan Bartu’ya olan vedada renklerin dostluğu sergilendi.


Bartu’nun kızı Gülfer Arığ, törende kısa bir konuşma yaptı;

 “Onu anlatmaya burada zaman yetmez. Bıraktığı hatıralar benim için ebedi kalacak. İyi ki Türk sporunun ve Fenerbahçe’nin efsanesi benim babam olmuş. Sevgisini ve şefkatini bize yaşattığından dolayı kendimi çok şanslı hissediyorum. İslam Çupi bir sözünde ‘Can Bartu bir Fenerbahçe orijinalidir’ demiş, evet babam Fenerbahçe için yaşadı. Bizler de öleceğiz ama Fenerbahçe yaşayacak. Lütfen yarın Mehmetçik Basri, Lefter ve Can gibi bu taraftarlara layık olun” dedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.