Canlı Bomba Görünümünde 3 Bankayı Soydu

İstanbul’da üzerine yerleştirdiği düzenekle kendisine canlı bomba süsü vererek 3 bankayı soyan şüpheli, önce güvenlik kamerasına ardından da polise yakalandı.

1667766
Fotoğraf:İHA

Edinilen bilgilere göre, farklı tarihlerde Eyüp, Bayrampaşa ve Sultangazi’de girdiği banka şubelerini soyan şüpheli, polisi harekete geçirdi. Bayrampaşa’da 11 Ağustos 2015 günü bir bankanın şubesine üzerinde bomba düzeneğine benzeyen bir cisimle gelen bir kişi silahla güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek 146 bin TL’yi alıp kaçtı. 18 Şubat 2016 günü Sultangazi’de doktor maskesi bulunan, silahlı ve üzerinde bomba düzeneğine benzeyen bir cisimle bir banka şubesine giren şüpheli çalışanları etkisiz hale getirdi. Soyguncu bu banka şubesinden de 37 bin lira alıp kayıplara karıştı. Şüpheliyi arama çalışmaları devam ederken bir başka banka soygunu da Eyüp’te bulunan bir bankanın şubesinde meydana geldi. Polis, 3 soygunda bankalardan aldığı yaklaşık 200 bin TL ile kayıplara karışan şüpheliyi yakalamak için çalışma başlattı. Yapılan çalışmalar neticesinde soygunları gerçekleştirdiği belirlenen M.Y. (32) Sultangazi’de yakalanarak gözaltına alındı. Şüpheli buradaki işlemlerinin ardından sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

KENDİSİNE CANLI BOMBA SÜSÜ VEREN SOYGUNCU KAMERADA 

silahlı banka soyguncusu güvenlik kamerası tarafından kaydedildi. Görüntülerde bankaya gelen şüpheli güvenlik görevlisini etkisiz hale getirerek vezneye yöneldi. Vezne çalışanından poşete doldurulan paraları alan şüpheli, bankadan ayrılıyor. Şüpheli elindeki para dolu poşetle kaçarak kayıplara karışıyor.
 İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.