Çavuşoğlu, Geri Çekilmezlerse Operasyon Tekrar Başlayacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, YPG/PYD’nin 35 saat içinde geri çekilmemeleri durumunda Barış Pınarı Operasyonu’na kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi.

TRT World Forum’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD ile yapılan görüşmeler sonrası Suriye’nin kuzeydoğusunda ilan edilen 120 saatlik ateşkes hakkında konuştu.

Çavuşoğlu, “İstihbarat birimlerimiz çekilmeyi takip ediyor. Taciz ateşleri devam ediyor. YPG/PYD unsurlarının kontrol ettiğimiz yerleri terk ettiğini görüyoruz . 35 saat kaldı, 35 saat içinde tamamen çekilmezlerse operasyonumuz yeniden başlayacak.” şeklinde konuştu.

Çeşitli suçlamalar ve kara propagandanın yapıldığını söyleyen Çavuşoğlu, “Kürtlere karşı bir duruşumuz yok. Kuzey Irak’ta da çok iyi bir ilişkimiz var ve 350 bin Suriyeli Kürt’e ev sahipliği yapıyoruz Türkiye’de” ifadelerini kullandı. 

Çavuşoğlu, “Envanterlerimizde hiç kimyasal silah bulunmamaktadır. Tarihimizde asla kimyasal silah kullanmadık. Bu da bir kara propagandadır” dedi.

Öte yandan, 22 Ekim’de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in gerçekleştireceği görüşme ile ilgili de
 “Yarın Soçi’ye gidip Başkan Putin ile görüşeceğiz ve bu da çok önemli bir toplantı olacak” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.