Cep Kitabınızı Dilediğiniz Gibi Yaratın!

Yolda otobüs beklerken İngilizce kelime ezberlemek aklınızdan geçerken kocaman kitabı elinize almaya mı üşeniyosunuz? İşte böyle bir zamanda cep kitaba ihtiyacınız var. Markette günlük kullanım eşyaları alırken birşeyler eksik mi geliyor? Şimdi “PocketMod” sitesiyle tanışacaksınız, ve kendi cep kitabınızı dilediğiniz gibi yaratabileceksiniz.

İşte sitenin adresi:
http://www.pocketmod.com/

PocketMod, ücretsiz bir cep kitabı yaratma websitesidir, çeşitli cep kitap seçeneklerini size sunar, örneğin takviminizi günlük, haftalık, veya yıllık olarak bir sayfaya yerleştirebilir, alışveriş listesinizi veya yemek tariflerinizi hazırlayabilir, porte üzerine kendi bestenizi yazabilir ya da boş bir sayfaya istediğiniz resim veya yazı içeriğini koyabilirsiniz!

Sayfaları doldurduktan sonra yazıcınızdan yazdırıp açıklamada anlatıldığı gibi katladıktan sonra elinize kullanışlı bir cep kitabı geçecektir.

Eğer şimdiden bir cep kitabı hayal etmeye başladıysanız PocketMod’un anasayfasına girip Start ile başlayın!

İlk önce soldaki sütundan “Widges”ı seçin, bir sürü seçenekler göreceksiniz karşınızda. En üstte “Cover” bulunuyor, ona tıkladığınızda cep kitabınızın kapağını göreceksiniz, sağ üstte küçük bir butona tıklayınca kişisel bilgilerinizi doldurabileceksiniz.

İçeriğiniz tamamlanıca sağ alt köşedeki “Close”a basıp bir önceki önizleme sayfasına girmiş olacaksınız ve mouse’unuzla ortadaki sayfayı seçip doğruca sağdaki sayfa sıralama bölümüne sürükleyin, mesela kapak sayfası tabii ki de birinci sayfanın bulunduğu boşluğa yerleştirilmeli.

Devamı, yukarıda anlatılan adımları tekrarlamanızla tamamen size kalmış artık. Sayfanın solunda cep kitabının içerik ayarlamaları için size çeşitli seçenekler sunuldu, takvimden not defterine, rehberden sudoku gibi mini oyunlara kadar herşey bulabilirsiniz. İlk önce çeşidini seçip sayfanın ortasında önizleme yapıyorsunuz ve beğendiğiniz sayfayı seçip sayfanın sağındaki sayfa sıralama bölümüne sürüklüyorsunuz.

Tasarlamanız tamamen bitince sağ alt köşedeki “Print PocketMod!” butonuna basıp yazıcınızdan bastırıyorsunuz, ve artık bir el yapımı size özel cep kitabınız var elinizde! Güle güle kullanın!

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.