Cezaevindeki Çocuklara Müjde

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ’ın talimatıyla Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü, cezaevlerindeki çocukların ücretsiz mektuplaşmalarına imkan sağlayan projeyi hayata geçiriyor. Cezaevindeki çocukların mektuplarının ücreti Kızılay tarafından karşılanacak.

1542245
Fotoğraf:İHA

aCeza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü cezaevlerinde kalan hükümlü veya tutukla 2500 çocuğun ücretsiz mektuplaşmasına yönelik projeyi hayata geçiriyor.

Posta pulu ödemeyecek
Hayata geçirilecek proje ile hükümlü ve tutuklu çocuklar; aile üyeleri, arkadaşları ve istedikleri herhangi bir kişi, kurum veya kuruluşa duygu ve düşüncelerini ifade etmek, çevre ve toplumla olan ilişkilerini güçlendirmek için yazdıkları mektuplar için artık posta pulu ücreti ödemeyecek.
Kızılay karşılayacak

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ile Türk Kızılay’ı arasında yapılan görüşmelerde cezaevlerindeki çocukların mektuplaşma masraflarının Türk Kızılay’ı tarafından karşılanması ele alındı. Kızılay, çocukların yüksek yararına hizmet edecek olan posta pulu ücretinin karşılanmasına olumlu bakarken, çocukların yurtiçi mektup gönderimlerinin karşılanması için Kızılay Pulu bastırılması, bayram ve özel günlerde hükümlü ve tutuklu çocuklar tarafından ailelerine gönderilmek üzere zarfıyla birlikte Kızılay Tebrik Kartının bastırılması kararı alındı.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.