CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı Partisinden İstifa Etti

CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı partisinden istifa etti (Fotoğraf: İHA)
CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı partisinden istifa etti (Fotoğraf: İHA)

CHP Ankara Milletvekili Emrehan Halıcı, dün partisinden istifa etti. CHP’nin milletvekili sayısı 129’a düştü.

Halıcı 2010-2014 yılları arası CHP’de Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden sorumlu Başkan Yardımcılığı görevindeydi.

Halıcı istifa açıklamasını twitter hesabından ve kendi websitesinden duyurdu:

“Ülkemizi zeki, yetenekli, yaratıcı, bilgili ve sorgulayan bireylerden oluşan bir Bilgi Toplumu’na dönüştürmeyi en önemli hedefimiz olarak görüyorum. Hedefe ulaşmak için bu özelliklere sahip kişilerin siyasette etkin olmalarını sağlamak gerekir. Bu kişileri siyasete kazandırmanın ve halkımızı yönetime çok daha fazla katabilmenin yolunun elektronik partiden geçtiğine inanıyorum. Cumhuriyet Halk Partisi’nde bu yolda başlattığımız dönüşümlerin devam etmesi en büyük dileğimdir. Bu görevi üstlenecek arkadaşıma başarılar dilerim. Ben ise, nerede ve hangi konumda olursam olayım e-Parti’yi gerçekleştirme çabalarımı devam ettireceğim.”

Emrehan Halıcı Kimdir?

Mehmet Emrehan Halıcı, 1956’da Konya’da doğdu. Konya senatörü Feyzi Halıcı’nın oğludur. ODTÜ Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümünden mezun oldu. Aynı okulda yüksek lisans eğitimini tamamladı. Bilgisayar ve yazılım alanlarında faaliyet gösteren Halıcı şirketler grubunu kurdu.

Yazılım Sanayicileri Derneği Başkanlığı, Türkiye Bilişim Vakfı Başkan Yardımcılığı, Türkiye Satranç Federasyonu Başkanlığı, Dünya Satranç Federasyonu Asbaşkanlığı ve Türkiye Zekâ Vakfı Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.