CHP Genel Başkan Yardımcısı Gök: Herkese Barış Mesajıyla Yaklaşmak Zorundayız

ANKARACHP Genel Başkan Yardımcısı İsa Gök, “Bu coğrafyada yaşayan herkes bizim kardeşimizdir. Herkese barış mesajlarıyla yaklaşmak zorundayız.” dedi. CHP Genel Başkan Yardımcıları İsa Gök, İzzet Çetin ve PM Üyesi Nuran Yıldız’dan oluşan heyet BDP’yi ziyaret etti. BDP heyeti ise Van Milletvekili Fatma Kurtulan ve Tuncer Bakırhan’dan oluştu.

Gök, BDP’lilerle görüşmesinde, bu coğrafya üzerinde kutlanan bu tür günlerin insanları daha sağlıklı düşünmeye, barışı hatırlamaya, barış içinde kardeşliği yaşama geçirmeye vesile olduğunu vurguladı. Gök, o yüzden bayramları çok sevdiklerini ifade etti. Gök, Kurban Bayramı dolayısıyla kurban kesimiyle ilgili yaşanan görüntüleri eleştirerek, “İnsanlar kandan uzak durmalı. Kan kötüdür. Kesilme, kan farklı bir konudur.” dedi.

Ziyareti sonrasında basın mensuplarının sorularını cevaplayan Gök, bu coğrafyada var olan sorunların, CHP’nin çözmesi gereken sorunlar olduğuna işaret ederek, “Bu coğrafyada yaşayan herkes bizim kardeşimizdir. Herkese barış mesajlarıyla yaklaşmak zorundayız. CHP, bu düşüncelerden hareketle herkesle görüşecektir, dostça elini uzatacaktır. Sorunların çözümü konusunda mutlaka çözüm yolu arayacaktır.” diye konuştu.

‘BDP’yi ziyaret etmeniz, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile başlayan bir süreç mi?” yönündeki soruya Gök, “Elbette. Sayın Kılıçdaroğlu’nun hümanist anlayışının farkındasınız. Bu konuda asla gerginlik politikası değil tam tersine sulh, barış politikası ve diyalog politikası.” diye cevap verdi.

BDP ile ittifak söylentileriyle ilgili soruya ise Gök, “Bunun yeri burası değil” diye cevap verdi.

Gök, BDP’lilerle görüşmesinde, bu coğrafya üzerinde kutlanan bu tür günlerin insanları daha sağlıklı düşünmeye, barış hatırlamaya, barış içinde kardeşliği yaşama geçirmeye vesile olduğunu vurguladı. O yüzden bayramları çok seviyoruz.” diye konuştu.

Gök, Kurban Bayramı dolayısıyla kurban kesimiyle ilgili yaşanan görüntüleri eleştirerek, “İnsanlar kandan uzak durmalı. Kan kötüdür. Kesilme, kan farklı bir konudur.” dedi. 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.