CHP Genel Sekreteri Tamaylıgil: Meclis Başkanı Cazgır, Başbakan da Kof Pehlivandır

CHP Genel Sekreteri ve sözcüsü Bihlun Tamaylıgil, Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin’in cazgır, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ise kof pehlivan olduğunu iddia etti.

Yazılı bir açıklama yapan Tamaylıgil, Meclis Başkanı Şahin’in Kartalkaya’da Başbakan Recep Tayyip Erdoğan için söylediği ‘Üç kez seçimleri kazanarak başpehlivanlık altın kemerini takacak’ açıklamasına tepki gösterdi. Meclis Başkanı’nın tarafsız olması gerektiğini savunan Tamaylıgil, TBMM Başkanı’nın Başbakan’ın on binlerce sporsever tarafından ıslıklanmasından ders almış olacak ki görüşlerini açıklamak için bir kayak merkezini seçtiğini ileri sürdü.

“Yapılacak ilk seçimde kayıp düşmemek için de tarafsızlığını bir kenara atmış ve Kartalkaya’nın beyazlığını, çevrenin aklığını görünce AKP sözcülüğüne, Başbakan’ın yandaşlığına soyunmuş bulunuyor.” diyen Tamaylıgil, böylece kamuoyunun yandaş medya, yandaş anketörden sonra bir de ‘yandaş Meclis Başkanı’ ile tanışmış olduğunu iddia etti.

Tamaylıgil, açıklamasında şu görüşleri savundu: “Kendisine, ‘Meclis’i sen mi yöneteceksin yoksa ben mi gelip yöneteyim’ diye diskur çeken Başbakan’ı başpehlivan ilan eden Meclis Başkanı ne yazık ki cazgırlığa soyunmuştur. Cazgırlığa soyunan Sayın Şahin’in başpehlivan ilan ettiği Sayın Erdoğan ise işsizlik yolsuzluk, yoksulluk sorunlarının altında tuş olan kof pehlivandır. Meclis Başkanı bu açıklamayı yaparken Sayın Genel Başkanı’na altın lazım olur, o nedenle bir de altın kemeri olsun diye yardımcı olmak, gözüne girmek istiyorsa hiç gereği yok. Çünkü oğlunun düğününde takılan altınlarla Sayın Erdoğan servet sahibi olmuş, oğlu da altın tüccarlığına başlamıştır. Sayın Başbakan’a mutlaka bir kemer takılacaksa içi rahat etsin. Haziran ayında yapılacak seçimde halkımız Sayın Erdoğan’a teneke kemer takacak ve Yüce Divan’a yolcu edecektir. Bu yüzden Meclis Başkanı’na bir kez daha tarafsız olma sorumluluğunu hatırlatıyor ve işinin cazgırlık değil, TBMM Başkanlığı olduğunu unutmamasını istiyorum.”

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.