CHP Lideri Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın Ses Kayıtlarını Yayınladı

chp-kilicdaroglu3Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan’ın ve bazı iş adamlarının yasal dinlemeler olarak belirttiği ses kayıtlarını yayınladı. Kılıçdaroğlu’nun dinlettiği kayıtlarda, bazı iş adamlarının Sabah ve ATV’nin satın alınmasıyla ilgili havuz oluşturulduğuna dair konuşmalar da yer aldı.

Kayıtların dinletilmesinin ardından Kılıçdaroğlu şu açıklamada bulundu:

”Bunlar tümüyle mahkemenin verdiği kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler. Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğünü hepimiz biliyoruz.”

 “İhaleleri nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından iş adamlarına verilen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok… Söylediği ne, paralel devlet var” dedi.

Halk TV ve CNN Türk dışındaki haber kanalları Kılıçdaroğlu’nun, Erdoğan’a ait ses kayıtlarını yayınladığı sırada yayını kesip, kayıtların dinletilmesi bitince yayına kaldığı yerden devam etti.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.