CHP’den Berberoğlu’nun Tutuklanmasına Tepki

Fotoğraf:İHA

CHP Balıkesir İl Başkan Yardımcısı Nurullah Barış Almar, düzenlediği basın toplantısında İstanbul Milletvekili Enis Berberoğlu’nun tutuklanmasına tepki göstererek 81 ilde adalet nöbetlerini başlatacaklarını açıkladı.

Almar, İstanbul milletvekili Enis Berberoğlu’nun savcılığın tutuklama talebi olmamasına karşın hakimin kararı ile tutuklanmasına tepki gösterdi. Almar, “Hukuki hiçbir delil olmaksızın ağır bir suçlama yapılarak, hak ve hukuktan yoksun bir yargılama sonucu 25 yıla mahkum edilen sayın Enis Berberoğlu ülkemizin önemli gazetelerinde yıllarca görev yapmış, haberin ve haberciliğin ne olduğunu en iyi bilenlerden biridir. Sayın Enis Berberoğlu yasadışı bir örgüte silah gönderilmesi haberini yayınladığı için suçlanıyor. Gazeteci hiç kimsenin etkisi altında kalmadan yalnızca gerçekleri açığa çıkarmak ve halkı bilgilendirmekle yükümlüdür. Sayın Enis Berberoğlu halen CHP milletvekilidir ve yüce mecliste görev yapmaktadır. Sabit bir ikametgahı olup kaçma şüphesi yoktur. Kendisi istenilen zamanlarda ifade vermeye gitmiştir. Gerçekleri ortaya koyan gazetecilik görevini yapan milletvekilimiz tutuklandı” dedi.

Durumu CHP olarak asla kabul etmeyeceklerini belirten Almar “Yılmadan, korkmadan direnerek adalet arayışımızı sürdüreceğiz. Bu ülkenin yurtseverleri olarak sokaklar ve alanlar bizlere hiç yabancı değildir. Dün alanlarda haksızlığa ve hukuksuzluğa karşı düşüncelerimizi nasıl haykırdıysak bunu yarınlarda da daha yüksek sesle yapmaya hazırız. CHP örgütleri olarak asla provokasyonlara gelmeden kırmadan, dökmeden adalet ve hak arayışımızı sürdüreceğiz. Ülkemizin 81 ilinde adalet nöbetlerini başlatacağız” şeklinde konuştu.

İHA

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.