CHP’li Vekillerin Silivri Ziyareti

Şafak Pavey

Silivri Cezaevi’nde tutuklu milletvekillerini ziyaret eden CHP’li milletvekilleri cezaevi çıkışında basın açıklaması yaptı. Grup adına açıklama yapan Şafak Pavey, “Hukuksuz bir durumu kınamak amacıyla buradayız” dedi. 

Şafak Pavey, Hüseyin Aygün, Veli Ağababa, Aykut Erdoğan, Ayşe Olanişoğlu, Tufan Köse, Muharrem Işık, Haluk Eyidoğan, Faik Tunay, Sakine Öz, Nurettin Demir, Mehmet Şeker, Engin Özkoç, Orhan Düzgün, Hülya Güven ve Binnaz Toprak’tan oluşan CHP’li milletvekilleri, Silivri Cezaevi’nde tutulu bulunan milletvekilleri Mehmet Haberal, Engin Alan ve Mustafa Balbay’ı ziyaret etti.

Ziyaret çıkışı cezaevi önünde ortak bir açıklama yapıldı. Açıklamayı grup adına Şafak Pavey yaptı. Pavey, “Buradaki yapılan uygulama Dünyaya ters bir uygulamadır. Gelecek hafta yapılacak duruşmada hiç delilleri istenmeden, gizli ve açık tanıklar kullanılarak ve sanıklara söz hakkı bile tanınmadan nasıl bir karar verileceğini hep beraber göreceğiz. Elbette böyle bir kararı uluslararası hukuk nezdinde asla açıklığa kavuşturamazsınız” dedi.

Gelecek hafta yapılacak duruşma için yeniden bir araya geleceklerini açıklayan Pavey, “Gelecek haftaki adalet arayışı için birlikteyiz. Çünkü biliyorum ki adalet hepimiz için. Sayın Başbakan acaba kendi tutukluluğu döneminde böyle bir duruma evet diyebilir miydi? Hukukta da bir temel vardır. Kendiniz için istemediğiniz hiçbir şeyi başkasına yapmayın. Umarım 13 Aralık’ta adalet arayışı gerçek cevabını hukuk nezdinde bulacaktır” diye konuştu.

Pavey, 13 Aralık’ta yapılacak duruşmaya tüm Türkiye’de demokrasiye insan haklarına duyarlı herkesi davet etti.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.