Cimnastikci Göksu Üçtaş, Dünya Kupasında 1 Altın, 2 Gümüş Madalya Kazandı

Abant İzzet Baysal Üniversitesi (AİBÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu 4. sınıf öğrencisi, milli cimnastikçi Göksu Üçtaş, Çek Cumhuriyetinde düzenlenen Dünya Kupası’nda farklı kategorilerde 1 altın, 2 gümüş madalya kazandı. Geçtiğimiz aylarda İtalya’nın Pescara kentinde düzenlenen 16. Akdeniz Oyunlar’ında denge aletinde 2.’lik ve Katar’da düzenlenen dünya şampiyonasında 3.’lük elde eden Üçtaş, cimnastikte önemli başarılar elde ediyor. Üçtaş, Çek Cumhuriyeti’nin Ostrava kentinde düzenlenen Dünya Kupası’nda yerde altın, denge ve atlama aletlerinde ise gümüş olmak üzere 3 madalyanın sahibi oldu.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde spor eğitimi görmekten dolayı çok şanslı olduğunu söyleyen Göksu Üçtaş, “Abant İzzet Baysal Üniversitesi gerek eğitim kalitesiyle gerek sunduğu imkanlarla elde ettiğim başarılı sonuçların en büyük pay sahibi. Bolu cimnastik sporu için Türkiye’nin belki de en ideal kenti. Ülkemi gururla temsil etmememi ve bu başarıları Türkiye’ye kazandırmam da pay sahibi olan antrenörlerime, hocalarıma en önemlisi Abant İzzet Baysal Üniversitesi’ne ve Bolu halkına sonsuz teşekkürlerimi göndermek istiyorum” dedi.

Ulusal ve uluslararası yarışmalarda 60’a yakın madalya kazanan Üçtaş, 16. Akdeniz Oyunları’nda, atlama masasında Türkiye’ye tarihindeki ilk gümüş madalyayı kazandırmıştı. Ayrıca Katar’da düzenlenen dünya şampiyonasında da üçüncülük elde etmişti. Aldığı başarılardan dolayı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun da milli cimnastikçi Göksu Üçtaş’a Abant İzzet Baysal Üniversitesi adına teşekkür plaketi verdi.

Göksu Üçtaş, ekim ayı sonunda Hollanda’da düzenlenecek olan Dünya Cimnastik Şampiyonası’nda da Türkiye’yi temsil ederek madalya için yarışacak. Ayrıca 2012 yılında İngiltere’de yapılacak olan Londra Olimpiyatları’na hazırlanan Üçtaş, olimpiyat barajını geçtiği taktirde, cimnastikte olimpiyatlara katılan ilk Türk bayan cimnastikçi unvanını da kazanmış olacak.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.