Çin Tıbbı İşe Yarıyor mu?

Bir gece, bir anne 2 yaşındaki oğlunu görmem için bana getirdi. 1 hafta önce başparmağının tırnağı iltahaplanmıştı. Batı tıbbından bir doktor ameliyata ihtiyacı olduğunu söylemişti.

Tırnağındaki iltihaplanmadan sonra oğlunu hastaneye iğne yaptırmaya götürmüştü. Bir kaç günlük ilaç tedavisinden sonra iltihap daha kötüleşmeye başlamıştı. Oğlu acılar içinde sürekli ağlıyor vede ateşleniyordu.

Tekrar aynı doktora gittiler ve doktor bu sefer ameliyata alınması gerektiğini söylemişti. Fakat tırnağının kurtulacağı konusunda garanti verememişti. Oğlunun ameliyatı için ertesi güne randevu alınmıştı fakat annesi Çin tıbbından bir çare bulabilir ümidiyle ameiyattan önce Çin Tıbbını denemek istemişti.

Oğlunun tırnağına şöyle bir göz attım ve hafif bir dokunuşla iltihabın aktığını gözlemledim. Çin tıbbında bahsedilen yin/yang prensiplerine ve 5 elemente göre, çocuğun tırnağını bir kalem boyutundaki küçük bir çubuk ile tedavi ettim. (Akapunktur noktalarını uyarak yapılan tedavi)

Daha sonra annesi dinlenmesi için oğlunu eve götürdü. Eğer kendini hala iyi hissetmezse oğlunu tekrar getirmesini, ameliyata ihtiyacı kalmayacağını söyledim. Anne şüphe içerisinde oğlunu eve götürdü.

Daha sonra annesi oğlunu eve götürür götürmez oğlu derin bir uykuya dalmış ve ertesi gün tırnağı tamamiyle iyileşmiş en ufak bir sorun kalmamıştı.

Anne Çin Tıbbına başvurduğu için çok müteşekkür olmuştu !

Orjinal Çince metin için  tıklayınız 

Yoruma kapalı.