Çin’de 101 yaşındaki kadının alnında boynuz çıktı

Çin’de 101 yaşındaki yaşlı bir kadının alnında çıkan 6 santimetrelik boynuz görenleri hayrete düşürüyor.

Vip.people.com.cn internet sitesinin haberine göre, Çin’in Henan eyaletinin Linlou köyünde yaşayan Zhang Ruifang adlı yaşlı kadının alnında geçen yıl uzamaya başlayan ve boyu 6 santimetreye ulaşan bir boynuz çıktı. İkinci boynuzun da yan tarafta çıkmaya başladığı belirtilirken, bu durum yaşlı kadının ailesini endişeye sevk etti.

6 oğlunun en genci olan 60 yaşındaki Zhang Guozheng, annelerinin alnında geçen yıl görülen lekeye pek dikkat etmediklerini, ancak zaman geçtikçe 6 santimetreye ulaşan bir boynuz olduğunu gördüklerini belirtti. Yaşlı kadının ailesi, “Şu anda alnının sağ tarafında aynı belirtiler var ve zannediyoruz ikinci bir boynuz çıkacak” diye konuştu.

Aile fertleri, annelerinin alnında çıkan şeyin ne olduğunu bilemediklerini, ancak bunun cilt hastalıklarından kütanöz boynuz olduğunu tahmin ettiklerini dile getirdi.

Haberde, bu türlerin deride huni şeklinde büyüdüğü ve çoğunun bir santimetre, bazılarının ise bir kaç santimetre uzunluğunda olduğu kaydedildi. Haberde ayrıca bu tür boynuzların genelde yaşları 60 ile 70 arasındaki kişilerde görüldüğü de ifade edildi.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.