Çin’de 301 Kiloluk Groper Balığı Oltaya Takıldı

PEKİNÇin’in Ningbo şehrinde bir balık lokantası sahibi 301 kilogramlık Groper cinsi balık yakaladı. Devasa balığın Çin’in Hainan adasında ağa takıldığı açıklandı. Lokanta önünde sergilenen balık ile halk hatıra fotoğrafı çektiriyor.  

 

Çin yerel basınında yer alan haberde, Çin’in Ningbo şehrinde balık lokantası sahibi 301 kilogram ağırlığında ve 2.1 metre boyunda Groper cinsi balık tuttu. Pazar fiyatı 60 bin yuan (13 bin TL) olarak tespit edilen devasa balık, yerel halkın ilgisini çekiyor. Lokanta sahibi Lin, “Balığı yakaladıktan sonra birçok müzeden sergilenmesi ve saklanması yönünde teklif aldım. Sadece müşterilerime bu devasa balık zevkini yaşatmak için kabul etmedim.” şeklinde konuştu.  

Zhoushan Deniz Balıkçılık Hizmet uzmanı ve mühendisi Ni yaptığı açıklamada, “30 yıldır bu işle uğraşıyorum, bu kadar büyük balık görmedim. Groper balık cinsinin on farklı çeşidi var. Benim hatırladığım bu zamana kadar yakalanan en büyük Groper 250 kilogram ağırlığındaydı. Bu yakalanan balık eşine az rastlanan bir olaydır.” dedi. 

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.