Çin’de Otoyol Çöktü: 24 Kişi Öldü

Devlet medyası dağın yamacında büyük bir yarık olduğunu gösteren resimler yayınladı

Çin’de şiddetli yağış ve toprak kayması sebebiyle bir otoyolun 18 metrelik bölümü çöktü. Seyir halindeki araçlar yamaçtan aşağı yuvarlandı.

Çin’in Guangdong eyaletinde günlerce süren şiddetli yağışların ardından dağ yamacındaki otoyolun bir bölümünün çökmesi sonucu 24 kişi hayatını kaybetti.Yetkililer olayın nedenini henüz açıklamadı.
Çin’in resmi Xinhua haber ajansına göre görüntülerde otoyolun aşağısındaki ormanlık dağ yamacında büyük bir yarık görülüyordu.
Çin’in resmi Xinhua haber ajansına göre , hastanedeki 30 kişi “şu anda risk altında değil”. Eyalet hükümeti olay yerine 500 acil müdahale personeli gönderdi.
Devlet medyası ilk başta 19 kişinin öldüğünü bildirdi ancak yerel yetkililer daha sonra 24 kişinin öldüğünü, yaralı sayısının ise hala 30 olduğunu söyledi.
Çökmeden kısa bir süre sonra çekilmiş olduğu anlaşılan görüntülerde, otoyolun altından alevler ve siyah dumanlar yükseldiği görülüyor.
Yetkililer, toplam 20 aracın yolun çöken kısmına düştüğünü söyledi.
Devlet medyasının yayınladığı başka bir videoda, kısmen çamurla kaplı, dumanı tüten kömürleşmiş araba yığını görülüyordu.
Çin’in en kalabalık eyaleti Guangdong, geçen hafta dört kişinin ölümüne ve 110.000 kişinin de yerinden olmasına yol açan sel felaketine maruz kaldı .
Seller ayrıca düzinelerce eve zarar verdi, okulları kapattı ve uçuş iptallerine ve gecikmelere neden oldu. Yetkililer ekonomik kaybın 140,6 milyon yuan olduğunu tahmin ediyor.
Hafta sonu boyunca devam eden şiddetli hava ve kasırganın Guangzhou eyaletinin başkentindeki bir fabrika bölgesini kasıp kavurmasına, beş kişinin ölmesine ve 33 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.