Çin’de Şiddetli Depremler Meydana Geldi

Çin’de can kayıplarına neden olan 6.4 şiddetindeki depremin ardından 7.4 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Çin’in kuzeybatısında yer alan Qinhai eyaletinde Golog Tibet özerk ilinin Maduo ilçesinde gece saat 02.04’te deprem meydana geldi.

Avrupa Akdeniz Sismoloji Merkezi (EMSC), yerin 10 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin 7,4 şiddetinde olduğunu belirtti. Depremin merkez üssünün 2.6 milyondan fazla nüfusa sahip Lanzhou kentinin yaklaşık 523 kilometre güneybatısı olduğunu açıkladı. Depremde yaralanan veya hasar olup olmadığına dair herhangi bir açıklama yapılmadı.

Çin’in güneybatısındaki Yunnan eyaletinde bulunan Dali kentinin Yangbi Yi Özerk ili bir saat içinde art arda 3 kez sallanmıştı. Eyalette art arda meydana gelen 4.2, 5.6 ve 6.4 büyüklüğündeki depremlerde bilanço netleşiyor. İlk belirlemelere göre depremde 2 kişi hayatını kaybederken, 9 kişi de yaralandı.

Çin Deprem Ağları Merkezi, ilk olarak yerel saatle 20.56’da 4.2 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedildiğini açıklamıştı. Saat 21.21’de yerin 10 kilometre derinliğinde 5.6 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmiş, saat 21.48’de ise 6.4 büyüklüğünde bir sarsıntı daha yaşanmıştı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.