Çocuklara Yapılan Cinsel İstismarlar Herkesi Çıldırttı

Üst üste çocuk istismarı hakkında gelen haberler Türk halkını çıldırttı! Ünlü isimlerin çocuk istismarına karşı sosyal medyada atağa geçmesiyle, bütün Türk halkı sosyal ağlarda ayaklanma yarattı.

Adana’ da sokak düğünü esnasında 20 yaşındaki şahsın 4 yaşındaki kıza tecavüz etmesi, şehri ayaklandırmıştı.  Şahıs yakalanıp cezaevine gönderilirken, Adanalılar şahsın evini taşlayıp yaktı.

Antalya’nın Manavgat ilçesi’nde bir adamın önce eşine ardından 4 yaşındaki öz kızına tecavüz etmesi sosyal medyayı iyice ayaklandırdı.  ‘İstismar değil cinayet’ etiketiyle paylaşım yapan sosyal medya kullanıcıları, sapık babaya ateş püskürdü.

Bir başka olayda yine Adana’da yaşandı. 11 yaşındaki 4 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu, öğrencilerden birini hürriyetinden yoksun bıraktığı iddiasıyla yargılanan ortaokul Türkçe öğretmenine 31 yıl, 2 ay, 28 gün hapis cezası verildi.

Olaylar üzerine Çocuk Susar Sen Susma etiketiyle tüm halk sosyal medyada öfkeyle sesini duyurdu.

Ünlüler arasında Murat Boz, vatandaşlardan e-devlet’in şikayet ve bilgi edinme kısmından Cumhurbaşkanlığı’na bu konu ile ilgili kanunların yeniden düzenlenmesi için dilekçe yazması talebinde bulundu.

Berguzar Korel, Kutsi, Oktay Kaynarca, Ayşegül Aldinç, Hadise, Ceyda Düvenci, Demet Akalın, Gülşen, Işın Karaca gibi daha pek çok ünlü isim istismarı öfkeyle sosyal medya hesaplarında duyurdular.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.