Covid aşısı Olduktan Sonra Hayatını Kaybetti

AstraZeneca aşısı yaptırdıktan iki hafta sonra beynindeki kan pıhtıları nedeniyle ölen 26 yaşındaki Jack Hurnün ailesi, yasal işlem başlatıyor.

Hurn, 29 Mayısta bir aşı merkezinde ilk dozunu aldıktan sonra geçen haziran ayında öldü.

Pazartesi günü, Hurnün ölümüyle ilgili soruşturma açılacak. Ailenin avukatları, klinik tarafından Hurne ve kız arkadaşı Alex Jonesa aşılandıkları gün, Pfizer aşısının bulunmadığının söylendiğini belirtti. İddiaya göre çift, genç insanlar için AstraZeneca kullanımıyla ilgili endişelerin farkında olduklarından personele alternatif aşılar hakkında sorular sordu.

Avukatlar, gençlerde kan pıhtılaşması riskinin daha yüksek olduğu ortaya çıktıktan sonra, 30 yaşın altındakilerin AstraZeneca aşısına bir alternatif alması gerektiğinin tıbbi tavsiyelerde yer aldığını bildirirken klinik personelinin tutumunun yanlış olduğuna dikkat çekti. Personelin, aşının güvenli olduğuna dair güvence verdiği söylendi.

Hukuk firmasının bir sözcüsü şunları söyledi: Aile klinik bir ihmâl iddiasına bakıyor, sonraki adımlara karar vermek için soruşturmanın sonuçlarını bekliyor.

Aslen Devonlu olan Hurn, aşı olduktan sonra birkaç gün içinde baş ağrısı çekmeye başladı ve doktorların beyninde kan pıhtıları olduğunu iddia etmesi üzerine, geçen yıl 11 Haziranda Birminghamdaki Queen Elizabeth Hastanesinde öldü.

Otomotiv tasarım mezunu olan Hurn, kız arkadaşı Alex Jones ile ilk evini satın almış ve o yaz da Jonesa evlenme teklif etmeyi planlamıştı.

Hurnün ailesi, aşı kliniğinde verilen tavsiyeler ve bakım standardı hakkında endişelerini dile getirdikten sonra Midlands hukuk firması FBC Manby Bowdlerdaki klinik ihmal uzmanlarına talimat verdi. Firmanın klinik ihmal ekibinin bir üyesi olan avukat Michael Portman-Hann, ailenin bu ay Birminghamda yapılacak bir soruşturmanın Hurnün ölümüyle ilgili bazı soruları yanıtlamasını umduğunu söyledi:

Alex ve Jack, merkezdeki personel tarafından aşının güvenli olduğu konusunda güvence aldı ve o gün Pfizer dozu bulunmadığından, aşı personeli tarafından teklif edilenleri uygulamaya devam etmeleri için cesaretlendirildiler. Jack giderek kötüleşen baş ağrıları çekmeye başladı ve Redditchteki Alexandra Hastanesine yatırıldı ve burada bir tarama beyninde bir pıhtı ortaya çıkardı.

Avukatlar ailenin, oğulları hastanedeyken güncel bilgi almakta da zorlandıklarını belirtiyor: Jack, Birminghamdaki Queen Elizabethe nakledildi, burada taramalardan sonra bir danışman onlara Jackin beyninde çok sayıda feci kanama olduğunu bildirdi.

Ailenin aşı kliniği ziyareti sırasında verilen tavsiyeler ve Jackin hastaneye kabulü ile ölümü arasındaki dönemde yaşananlar konusundaki endişeleri göz önüne alındığında, bir soruşturmanın bu konuları aydınlatması bekleniyor.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.