CSO 2011-2012 Sezonunu Klazz Brothers Konseriyle Açacak

Dünyaca ünlü Alman caz grubu Klazz Brothers, Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası eşliğinde konser vermek için Türkiye’ye geliyor. Doğuş Grubu ana sponsorluğunda gerçekleşecek etkinlikte, eşsiz müzik tarzlarını Türk müzikseverlerle buluşturacak olan grup daha önce de İzmir Senfoni orkestrası ile birlikte konser vermişti.

1999 yılından beri Klasik, Caz ve Küba müziğini aynı potada eritmeye başaran ve farklı tarzıyla büyük beğeni toplayan Klazz Brothers üçlüsünün, 2002 yılından itibaren Sony Music etiketiyle yayınlanan toplam sekiz albümü “Sınır tanımayan Klasik müzik” dalında iki ECHO ödülü ve bir Grammy adaylığı dahil olmak üzere birçok başarıya layık görüldü. 

Caz ve Küba ritimlerini klasik müziğe uyarlayarak kendine müzik dünyasında hatırı sayılır bir yer edinen Klazz Brothers, CSO eşliğinde verecekleri konserde Mozart’tan Bach’a ünlü birçok ünlü bestecinin eserlerini Küba perküsyonlarıyla yorumlayacak. Şef Rengim Gökmen tarafından yönetilecek konser 27 Eylül Salı günü Cer Modern Sanat Merkezi’nde saat 20:00’de gerçekleşecek.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.