Ankara’daki Patlamada Ölü Sayısı Artabilir

Fotograf:Cumhuriyet.com.tr
Fotograf:Cumhuriyet.com.tr

Ankara’daki  patlamada savcılar olay yerinde inceleme yapıyor . Olay yeri incelemesi için 4 savcının tren garı önüne geldiği ve cesetler üzerinde inceleme yaptığı , incelemenin akşam saatlerine kadar sürebileceği belirtildi .

Gerçekgündem.com un haberine göre  Cumhuriyet Başsavcısı Harun Kodalak’ın açıklaması şöyle : Olay yerinde 30, çeşitli hastahanelerde 17 olmak üzere savcılığımıza intikal eden ölü sayısı toplam 47. Ancak durumu kritik olan yaralılar var. Ölü sayısının artmasından endişe ediyoruz.”.

Ankara Adli Tıpaki cenaze kapasitesinin dolması üzerine Gazi Üniversitesi’nde de ek Adli Tıp merkezi oluşturuldu. Otopsi için ek Adli tıp doktorlarının yardıma geldiği bildirildi. Patlamaya iki canlı bombanın sebep olduğu ihtimali üzerinde duruluyor.

 

Ankara’da bu sabah saat 10:04te meydana gelen patlamadan önce miting alanına gelen görgü tanıklarının ifadesine göre alana girerken herhangi bir arama yapılmadığı belirtildi. Yaklaşık 14 bin kişinin olduğu patlama bulunduğu alanda ikisi hafif birisi şiddetli üç patlamanın olduğu iddia edildi.

Resmi açıklamaya göre 126 yaralı çevredeki Hacettepe, Gazi ve Numune hastanelerine götürüldü. Meydana gelen olay üzerine liderler programlarını iptal ettiler.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.