ÇYDD Yarışmalarını Digitalde Yayınlayacak

ÇYDD, Kurucu Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ölüm yıldönümü olan 18 Mayıs ve 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı için etkinliklerle anma gerçekleştiriyor.

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin Kurucu Başkanı Prof. Dr. Türkan Saylan’ın ölüm yıldönümü 18 Mayıs’la başlayan ve 19 – 20 Mayıs’ta dijital yayınlarda devam eden üç günlük anma programı, gençleri çağdaş yaşamın ilkeleriyle buluşturuyor. Türkan Saylan, yaşamı boyunca öncelikle kız çocukları okusun, eşit eğitim hakkına sahip olabilsin ve aydın kadınlar olarak aydın gençler yetiştirsin diye çalıştı. ÇYDD, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda YouTube kanalı üzerinden Bilgi Yarışması, Satranç Turnuası ve canlı müzik programları yayımlayacak. 

ÇYDD Burs Başvuruları

Çağdaş Yaşamı Destekleme Deneği çerçevesinde üniversite öğrencilerine burs ödenekleri hazırlanıyor. Çağdaş Yaşamı Destekleme Deneği tarafından adaylara bir eğitim – öğretim döneminde burs ödeneği sağlanıyor. Geri ödemesiz olarak finanse edilen bu ödenekler, alanında başarılı öğrencilere verilmektedir. Yalnızca maddi durumu yetersiz ve başarılı öğrencilerin kullanabileceği burs ödemeleri, gerekli şartları taşıyan öğrencilere sağlanıyor. Öğrencilerin düzenli olarak eğitimler alıp eğitim süresince gerekli şartları ihlal etmemesi halinde ödemeler her ay hesaplara yatırılacak.

ÇYDD bursları yalnızca üniversite öğrencilerinin katılım sağlayabileceği şekilde tasarlanmaktadır. ÇYDD çerçevesinde öğrencilerin aylık eğitim masrafları karşılanıp daha kolay bir eğitim – öğretim yılı geçirilmesi destekleniyor. Maddi gereksinimlere sahip öğrencilerin kullanımına sunulan ÇYDD bursları öğrencilerin eğitim ve başarılarına bağlı olarak dağıtılıyor. Ön lisans, lisans ve yüksek lisans alanlarında eğitim gören yüksek öğrenim öğrencileri ÇYDD burslarına başvuruda bulunabiliyor. Burslar geri ödemesiz olmakla birlikte aylık 250 TL’dir. Burs başvurusunda bulunacak adayların; T.C. vatandaşı olması, ÇYDD şubesinin olduğu şehirlerde kamu üniversite öğrencisi olması, Aylık geliri olmaması, KYK dışında başka bir kurum veya vakıftan burs almaması, Ara sınıf öğrencilerinin en az 2.00 not ortalaması olması, Öğrencilerin gelecek döneme geçiş hakkı elde edip, alttan dersinin olmaması, Lisa ve üniversite öğrencilerinin sınıf tekrarına düşmemesi gerekmektedir.

ÇYDD burs başvuruları nasıl yapılır?

Çağdaş Yaşamı Destekleme Deneği burs başvurusunda bulunabilmek için; https://www.cydd.org.tr/sayfa/burs-basvurusu-yapmak-istiyorum-150/ adresine giriş yapmanız gerekmektedir.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.