Dağlıca’daki Terör Saldırısı Tüm Yurdu Sokağa Döktü

Fotoğraf: İHA
Fotoğraf: İHA

Dağlıca’da teröristler tarafından yapılan hain saldırı vatandaşları sokağa döktü. Saldırı yurt genelinde Türk bayraklarıyla protesto edildi.

BURSA ŞEHİTLERİ İÇİN MEYDANLARA DÖKÜLDÜ

Hakkari’nin Dağlıca bölgesindeki terör saldırısında şehit olan askerlerimiz için Bursalılar Kent Meydanında toplandı.

Kent Meydanı’nda toplanan yaklaşık 100 kişilik bir grup, lastik yaktı ve yolu trafiğe kapattı. Meydanda okunan İstiklal Marşı’nın ardından grup, ateşi söndürmeye gelen itfaiye ekiplerinin önünde barikat kurdu. Meydanda süren yaklaşık 2 saatlik eylemin ardından grup, sloganlar eşliğinde Pınarbaşı Şehitliği’ne yürüdü. Şehitler için dua eden grup, olaysız bir şekilde dağıldı.

TEKİRDAĞ’DA DAĞLICA SALDIRISI PROTESTO EDİLDİ

Tekirdağ’da vatandaşlar, Hakkari’nin Yüksekova İlçesi Dağlıca bölgesinde meydana gelen saldırıyı kınamak için yürüyüş düzenledi. Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyen gruba yaklaşık 150 araç eşli etti.

SİVAS’TA ALPEREN VE ÜLKÜ OCAKLARI TERÖRE TEPKİ GÖSTERDİ

Sivas’ta, Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları üyeleri Hakkari’de PKK’lı teröristler tarafından askere yönelik gerçekleştirilen mayınlı saldırıyı protesto etti. Dev Türk bayrakları açarak İnönü Bulvarı üzerinde yürüyüşe geçen grup sloganlar attı. 50’inci Yıl Kavşağı üzerinde İstiklal Marşı okuyan grup daha sonra sloganlar atarak kent meydanına kadar yürüdü. Gruba yoldan gelen araçlar ve bazı vatandaşlar da evlerinin balkonlarından destek verdi.

Daha sonra şehitler için dua eden grup dağıldı.

ZONGULDAK’TA MHP’DEN TERÖRE TEPKİ

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) mensupları Hakkâri’nin Çukurca ilçesine Dağlıca bölgesinden gelen şehit haberleri üzerine toplanarak terörü protesto etti.

Sosyal paylaşım siteleri ve sms yolu ile haber verilmesi üzerine yaklaşık 500 kişi Hakkari’nin Çukurca ilçesine bağlı Dağlıca Bölgesi’nde terör saldırısı sonucu çok sayıda askerin şehit ve yaralı olduğu haberleri üzerine toplandı. Alanda dev Türk Bayrağı açılırken, bazı vatandaşlarda üzerilerine Türk bayrağı sardı.

Eylem olaysız bir şekilde sona erdi.

ESKİŞEHİR’DE 500 ARAÇLI TERÖRE TEPKİ KONVOYU

Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinden gelen şehit ve yaralı haberlerinin ardından Eskişehirliler, düzenledikleri yaklaşık 500 araçlık konvoyla teröre tepki gösterdiler.

Sosyal medyada üzerinden örgütlenen vatandaşlar araçlarıyla birlikte geldikleri Sıhhiye Kavşağı’nda bir araya geldi. Burada toplanmalarının ardından araçlarına binerek harekete geçen yaklaşık 500 araçlık konvoy, teröre tepki göstermek maksadıyla çaldıkları kornalar eşliğinde Üniversite Caddesi üzerindeki bir alışveriş merkezi önüne gelerek burada kontak kapattı. Türk Bayraklarıyla araçlarından inen vatandaşlar, bir süre “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attı. Burada saygı duruşunda bulunduktan, İstiklal Marşı ve şehitler için dualar okuduktan sonra araçlarına binen vatandaşlar, Cengiz Topel ve Şair Fuzuli caddelerini takiben Atatürk Bulvarı’na çıktı. Teröre tepki kornası çalarak Osmangazi Üniversitesi Kavşağı’na kadar gelen grup, burada da kontak kapatarak araçlarından indi. Yine burada da bir süre slogan atan grup, saygı duruşunda bulunduktan, İstiklal Marşı ve şehitler için dualar okuduktan sonra araçlarına binerek şehir turu atmaya devam etti.

DAĞLICA’DAKİ SALDIRI MERSİNLİ VATANDAŞLARI SOKAĞA DÖKTÜ

Mersin’in Erdemli İlçesinde Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde askeri araca yapılan saldırıyı kınayan vatandaşlar Mersin Antalya karayolunda bayrak yürüyüşü gerçekleştirdi.

Erdemli merkezinde gerçekleştirilen yürüyüş esnasında zafer işareti yapan bir otomobil ve otobüs şoförünün araçlarını grup üzerine sürmesiyle ilçede gerginlik yaşandı.

Olayı duyan vatandaşlar Mersin-Antalya D-400 Karayolu üzerinde toplanmaya başladı. Bir süre sonra yaklaşık 600 kişi yolu trafiğe kapadı. Ambulans ve güvenlik güçleri dışında araç trafiğine izin verilmedi. Gurup yol ortasında İstiklal Marşı okudu.

Konuşmanın ardından gurubun sakinleşmesiyle yol trafiğe kontrollü olarak açıldı.

GAZİANTEP’TE DAĞLICA SALDIRISI PROTESTOSUNDA GERGİN ANLAR YAŞANDI

Gaziantep’te Dağlıca’da yaşanan terör saldırısını protesto etmek için yürüyüş yapan grup ile polis arasında gerginlik yaşandı. Yürüyüş yapmakta ısrar eden 50 kişilik grup ile polis arasında yaşanan kısa süreli gerginlik, amirlerinin müdahalesiyle büyümeden önlendi.

Yeşilsu Parkı’nda toplandıktan sonra Ordu Caddesi boyunca sloganlar atarak yürüyüşe geçen grup, Orduevi önüne gidip saldırıyı lanetleyen sloganlar attı.

Saldırıyı protesto eden gruba çevrede bulunan vatandaşlar ve sürücüler de destek verdi.

Polis, Sigorta Kavşağı’na ilerlemek isteyen grubun yürüyüşünü engellemek istedi. Yürüyüş yapmakta ısrar eden grup ile polisler gerginlik yaşandı. Grup yürüyüşüne devam edince Çevik Kuvvet Ekipleri çağrıldı. Slogan atan grup ile polisler arasında kısa süreli arbede yaşandı. Arbedeyi araya giren polis amirleri engelledi. İnönü Caddesi girişinde durdurulan grup İstiklal Marşı okuduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

GENÇLERDEN TERÖRE TEPKİ İÇİN GECE EYLEMİ

Karabük’te Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler, Hakkari’nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde hainler tarafından düzenlenen mayınlı saldırı sonucu askerlerin şehit haberleri üzerine toplanarak, terörü protesto etti.

Karabük’ün 100. Yıl Mahallesi’nde toplanan Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler, ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez’ sloganlarıyla önce Karabük İl Jandarma Komutanlığı’na geldi. Karabük İl Jandarma Komutanlığı önünde İstiklal Marşı okuyan gençlerin adına basın açıklaması yapan Büyük Birlik Partisi Karabük İl Başkanı Mustafa Kara, sosyal medya aracılığıyla şehit haberlerini aldıklarını belirterek, “Selahattin Demirtaş, benim Türk Silahlı Kuvvetlerimi hiçe sayıp, PKK terör örgütünden bahsediyor ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nden daha güçlü olduğunu söylüyor. Bununla ilgili hiçbir işlem yapılmıyor ve akabinde terör örgütü onun o sözlerini tasdiklercesine saldırıyor. Şu iki aylık geçtiğimiz seçim sürecinden sonra PKK ile mücadele ediyoruz adı altında Kandil denen melanet dağı taşı bombalayarak PKK ile mücadele edilmez. Eğer samimiyseniz PKK her yerde, bütün şehirlerde silahlanıyor. Hendek kazıp askerimizi, polisimizi sokmuyorlar” dedi.

Basın açıklamasının ardından araçlarına binerek Karabük merkezde bulunan Çevik Kuvvet Amirliği önüne gelen gençler İstiklal Marşı okudu. Sonrasında Karabük’ün çeşitli mahallelerini ‘Şehitler Ölmez, Vatan Bölünmez.’, ‘Ne Mutlu Türküm Diyene’ sloganlarıyla ve korna basarak gezen gençler düzenlenen hain saldırıya tepki gösterdi.

Ayrıca teröre tepki konvoyunu gören sürücüler de kornalara basarak destek verirken, seyir halinde olan motosikletli grup da teröre tepki konvoyuna katıldı.

Alperen Ocakları ve Ülkü Ocakları mensubu gençler teröre tepki konvoyunun ardından olaysız bir şekilde dağıldı.

DAĞLICA’DA Kİ ŞEHİTLER İÇİN DÜZCELİLERDEN KONVOY 

Hakkari Dağlıca’da düzenlenen hain pusu sonrasında Düzceli bir grup genç araçları ile teröre tepki konvoyu gerçekleştirdi.

Hakkari Dağlıca’da düzenlenen hain pusu sonrasında Düzceli bir grup genç araçları ile teröre tepki konvoyu gerçekleştirdi. Konvoy sonrasında gençler Anıtpark meydanında istiklal marşı okudu. “Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez” sloganları attılar.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.