Danimarka Medyasının Vicdanı, Töger Seidenfaden Hayatını Kaybetti

Danimarka’da hakaret karikatürlerini yayınladığı için genel yayın yönetmeni olduğu Politiken gazetesi adına bütün Müslümanlardan özür dileyen gazeteci Töger Seidenfaden hayatını kaybetti. 53 yaşındaki tecrübeli gazeteci uzun süreden beri kanser tedavisi görüyordu. Danimarka medyası için sıradan bir editörden çok önemli bir fenomen olan Seidenfaden birçok kişi tarafından Danimarka medyasının vicdanı olarak kabul ediliyordu.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Politiken medya grubu CEO’su Lars Munch, “Hem biz hem de Danimarka tarihin en büyük editörlerinden birini kaybettik. Töger Danimarka medyası için deniz feneri gibiydi.” dedi.

Seidenfaden’in ölümü Danimarka medyasını üzüntüye boğdu. 1993 yılından beri genel yayın yönetmenliğini yaptığı Politiken gazetesi çalışanları büyük bir şaşkınlık içerisinde. Çalışanlar adına bir açıklamada bulunan Lars Munch, “Töger’in kaybı hepimiz için neredeyse katlanılmaz seviyede. Çok değerli, anlayışlı, hoşgörülü ve bilgili bir insanı kaybettik. Onu çok özleyeceğiz.” dedi.

28 Nisan 1957 yılında doğan Seidenfaden evli ve bir çocuk babasıydı.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.