Daren’de, Bayramlaşma

Darende ilçesinde bayramlaşma töreni düzenlendi. Bayramlaşma törenine AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’da katıldı.

DARENDE DE BAYRAMLAŞMA (İSMET HÜSEYİN UĞUR/MALATYA-İHA)

Darende Belediye Parkı’ndaki bayramlaşma törenine Milletvekili Osman Boyraz’ın yanı sıra Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, Mülkiye Müfettişi İçişleri Bakanlığı Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Yıldırım, eski belediye başkanları, AK Parti İlçe Başkanı Süleyman Şimşek, meclis üyeleri, ilçe protokolü ve çok sayıda vatandaş katıldı.Bayramlaşma töreninde ilk olarak konuşan Darende Belediye Başkanı Süleyman Eser, birlik ve beraberliğin bozulmaması temennisinde bulunarak, “Darende’mize ne kadar hizmet etsek, ne kadar güzelleştirsek az, Darende her şeyin en güzeline layık” dedi.

AK Parti İstanbul Milletvekili Osman Boyraz’da Darende’de bulunmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek herkesin bayramını tebrik etti.

Çocukluğunun bir kısmının Darende ilesinde geçtiğini ifade eden Boyraz, “İstanbul’da da her zaman Darendeli hemşerilerimizle buluşuyoruz. Dolayısıyla Darendelilerle olan gönül bağımız bugün olduğu gibi sonsuza kadar devam edecektir” şeklinde konuştu.

Darende’de manevi iklimin doruğa çıktığı bir ilçe olduğunu söyleyen Milletvekili Poyraz, “Bir Ramazan ayını daha geride bıraktık. Tabi bu süreçte bazen olumsuz haberlerde oluyor. Başta İstanbul’daki terör saldırısı sonucu hayatını kaybeden vatandaşlarıma Allah’tan rahmet diliyorum. Yine yaklaşık 5-6 aydır terörle mücadele kapsamında canını gözünü kırmadan veren vatan evlatlarımıza, şehadet şerbeti içen şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz mekanları cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

Terörü tüm bölgelerde silene kadar bu mücadelenin devam edeceğine dikkat çeken Boyraz, “Geçen hafta Diyarbakır’a Sur’a gittik. Oradaki halkımızın da emin olun ki sizlerden farklı düşünmüyor. Onlarda devletinin yanında milletinin yanında biran önce terörün son bulmasını istiyor” diye konuştu.

İHA

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.