Davutoğlu: Türkiye’nin Geleceğini Karartmak İsteyenlere İzin Verilmeyecektir

davutoğlu

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Türkiye’nin geleceğini karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız, hükumetimiz, bütün devlet kurumlarımız 15 Temmuz’dan bu yana son derece dirayetli bir duruşla darbe teşebbüsü karşısında da terör teknikleri karşısında da ülkemizin istikbali konusunda en net tavrı sergilemişlerdir” dedi.

Bayram namazını Süleymaniye Camii’inde kılan eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, “Türkiye’nin geleceğini karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız, hükumetimiz, bütün devlet kurumlarımız 15 Temmuz’dan bu yana son derece dirayetli bir duruşla darbe teşebbüsü karşısında da terör teknikleri karşısında da ülkemizin istikbali konusunda en net tavrı sergilemişlerdir” dedi. Eski başbakan Ahmet Davutoğlu bayram namazını Süleymaniye Camii’nde oğlu ve torunuyla birlikte kıldı. Sabah erken saatlerde camiye gelen Davutoğlu, bayram namazını kıldıktan sonra vatandaşlarla bayramlaştı. Cami çıkışında yoğun ilgi gören Davutoğlu, vatandaşlarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

“Onların fedakarlıkları hiç unutulmayacak”
Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Davutoğlu, “Her şeyden önce milletimizin, İslam dünyasının, bütün insanlığın, kurban bayramını tebrik ediyorum. Kurban bayramı hem fedakarlıkların temsil edildiği bir bayramdır hemde bütün Müslümanların Arafat’ta bir araya geldiği bayramdır. Dolayısıyla buradan İslam aleminin her köşesine barış huzur, mutluluk vermesini Rabbimden niyaz ediyorum. Tabi bu bayramımızın bir kaç açıdan özel önemi var. Birincisi 15 Temmuz darbe teşebbüsünden sonraki ilk bayramımız. Bu vesileyle 15 Temmuz’da bu ülkede ezanımızın okunduğu, bayrağımızın dalgalandığı özgür bir ortam içinde bayramımızın yapılmasını sağlayan şehitlerimize rahmet diliyorum, gazilerimize acil şifalar diliyorum. Şehit ailelerine sabır diliyorum. Onların yaptıkları büyük fedakarlıklar olmasaydı biz bugün bu bayramı böyle idrak ediyor olamazdık. Onların fedakarlıkları hiç unutulmayacak” dedi.

“Türkiye’nin geleceğini karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecektir”
” Bir kez daha 15 Temmuz’da caddelere, sokaklara, meydanlara çıkarak bu ülkeyi, bu bayrağı, bu ezanı savunan bütün vatandaşlarımızı canı gönülden tebrik ediyorum”diyen Davutoğlu,” Ayrıca bu bayramda bildiğiniz gibi Suriye’de sınır ötesi operasyon yapan askerlerimiz var. Terörle mücadele eden asker ve polisimiz var. Bütün bu asker ve polisimize Rabbimizden gazalarını zafer eylemeleri niyazında bulunuyorum. Onlara buradan Süleymaniye’den milletimizin milletimizin selamlarını iletmek istiyorum. Özellikle Cerablus’ta şehit düşen kardeşlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Türkiye bütün tuzakları aşacaktır. Türkiye’nin bayramını karartmak isteyenlere, Türkiye’nin geleceğini karartmak isteyenlere kesinlikle izin verilmeyecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız, hükumetimiz, bütün devlet kurumlarımız 15 Temmuzdan bu yana son derece dirayetli bir duruşla darbe teşebbüsü karşısında da terör teknikleri karşısında da ülkemizin istikbali konusunda en net tavrı sergilemişlerdir, sergilemekteyiz. Türkiye’nin geleceği daha parlak olacak” diye konuştu.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.