Deniz Baykal: Kişiler Gelip Geçicidir, Önemli Olan Parti Kimliğidir

ANTALYA

CHP Eski Genel Başkanı ve Antalya Milletvekili Deniz Baykal, kişilerin gelip geçici, önemli olanın partinin kimliği olduğunu söyledi.CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ederek ilk kez memleketi Antalya’ya gelen Deniz Baykal, Alanya ilçesinde çeşitli programlara katıldı. CHP Alanya ilçe örgütünün yemeğinde konuşan Deniz Baykal, AK Parti hükümetinin icraatlarını eleştirip, Başbakan Erdoğan’a yüklendi. Bazı kesimlerin CHP’yi ortadan kaldırmaya çalıştığını öne süren Baykal, başından geçen gizli kayıt kaset olayını da kastederek şunları söyledi; “CHP’nin özünün ortadan kalkmasına yönelik tuzaklara, tertiplere, pazarlıklara sakın ha yüz vermeyiniz. CHP’yi her zamankinden daha çok sahipleniniz. CHP’yi gözünüz gibi koruyunuz. Biliniz ki CHP’nin üstünde oynanan oyunlar kişilere yönelik oynanan oyunlar değildir. Onlar, olayın bir parçasıdır.”

“TUZAKLAR ARZU EDİLEN HEDEFİ GERÇEKLEŞTİRMİŞ GÖZÜKEBİLİR”

“Siyaset ben değil biz deme sanatıdır.” diyen Baykal, siyasi partinin tüm milletle bir bütün olduğunu belirtti. CHP olarak kendi çizgilerinin belli olduğunu vurgulayan Baykal, “Şimdi bu yapının Türkiye için ortaya koyduğu önem açıkça ortaya çıkmıştır. Millet CHP’ye gözünü dikmiştir. Bize, hepimize düşen bir görev vardır. CHP’ye her zamankinden daha çok sahip çıkmaya devam ediniz. Bugüne kadar sahip çıktığınızdan daha da çok sahip çıkmanıza ihtiyaç vardır. Partiyi savunmak, korumak milletimizin işidir.” şeklinde konuştu.

CHP yönetimine tuzakların da kurulduğunu iddia eden Baykal, Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi’ni biraz değiştirerek CHP’ye göre şöyle uyarladı: “O tuzaklar arzu edilen hedefi gerçekleştirmiş gibi gözükebilir. Bu ahval ve şartlar altında dahi milletim vazifen o CHP’nin gerçek kimliğine sahip çıkmak demektir.”

AK Parti Hükümeti’nin yaptığı açılımı da eleştiren ve bu açılım sözleri karşısında CHP’nin dimdik durduğunun altını çizen Baykal, açılım politikası karşısında CHP’nin büyük bir sınav verdiğini söyledi. “Bugün o açılım politikasından elde avuçta ne kalmıştır.” diyen Deniz Baykal sözlerine şöyle tamamladı: “Türkiye nereye doğru açılmıştır. Türkiye’nin bugün geldiği noktanın arkasında ne vardır. Anaların göz yaşını dindireceğiz, güzel günler göreceğiz diyerek çıktıkları yolun sonunda her gün acı haberleri alarak, Türkiye’de en yüksek sayıda şehitleri vererek geldiğimiz aşama bu politikaların ne kadar gerçeklerden uzak olduğunu herkesin göreceği bir aşamaya ulaşmıştır. Bu politika ilk ilan edildiği zaman yanlıştır diye ortaya atılan CHP’dir.”

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.