Derbi Maçında Olaylı Gece

Beşiktaş-Galatasaray derbi maçında taraftarlar sahaya girdi, sandalyeler havada uçuştu.  İHA
Beşiktaş-Galatasaray derbi maçında taraftarlar sahaya girdi, sandalyeler havada uçuştu. İHA

Beşiktaş-Galatasaray derbi maçında taraftarlar sahaya girdi, sandalyeler havada uçuştu. Derbi maçında 90+3’üncü dakikada, Galatasaray 2-1 öndeyken sahaya siyah-beyaz takımın taraftarları hücum etti ve hakem maçın bitiş düdüğünü çalamadı. Maça ara verildi.

Derbinin uzatma dakikalarında Melo’nun Ramon’a yaptığı hareket sonrasında Melo kırmızı kart gördü. Kırmızı kartın gösterilmesiyle beraber Beşiktaş taraftarları sahaya hücum etti. Gerginleşen maç sonrasında, sahaya taraftarların girmesi nedeniyle hakemler ve futbolcular sahadan ayrıldı, soyunma odasına gittiler.

Kırmızı kart sonrası saha içinde yaşanan gerginlik tribünlere de yansıyınca, tribünlerdeki taraftarlar sahaya indi. Güvenlik güçleri engel olamayınca, poliste sahaya girdi ve gaz bombası ile taraftarları uzaklaştırmaya çalıştı.

Olaydan sonra Beşiktaşlı idareciler maçın kaldığı yerden devam etmesini istedikleri belirtildi. Fakat maçın tatil edilmesi bekleniyor.

Çıkan olaylardan sonra Galatasaray’ın 3-0 olarak hükmen galip sayılması bekleniyor. Bundan dolayı Galatasaray’ın hisseleri yükseldi.

Beşiktaş’ın 3 puan kaybetmesi ile birlikte, Beşiktaş Futbol Yatırımları A.Ş., güne yaklaşık yüzde 10 değer kaybederek güne taban fiyattan başladı. Bu düşüşle birlikte toplam piyasa değeri 494,4 milyon liraya geriledi.

Analistler takıma verilebilecek ceza beklentileri ile hisse senedinde sert düşüşe neden olduğunu belirttiler ve Türkiye Futbol Federasyon’un kararına göre hisselerin yönünü belirleyeceğini vurguladılar.

 Kaynak:İHA

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.