DP Genel Başkanı Zeybek’ten İktidara Yürüyüş Toplantıları

DP Genel Başkanı Namık Kemal Zeybek, genel seçim çalışmalarını Balıkesir’den başlatacak. “İktidara Yürüyüş Toplantıları” adı altında vatandaşlarla biraraya gelecek olan Zeybek, ilkini Balıkesir’de düzenleyecek. Şehre 16 Şubat Çarşamba günü gelecek Zeybek için partililer hazırlıklara devam ediyor.

DP Balıkesir İl Başkanı İlhan Erdinç, Genel Başkan Zeybek’in katılımıyla saat 13.00’te Gala Yaşam Merkezi’nde partililerle biraraya gelecekleri söyledi. Erdinç, il binasında düzenlediği basın toplantısında, Namık Kemal Zeybek’in ziyaretiyle ilgili bilgi verdi. Zeybek’in teşkilatlarla tanışıp partinin son durumu hakkında değerlendirmeler yapacağını aktaran İlhan Erdinç, “Balıkesir, DP’nin kalelerinden birisi. Bu bakımdan genel başkanımızın ziyaretinin ayrı bir önemi var. Yüzde 10 barajını geçip geçemeyeceğimizi soranlara en güzel cevabı verecektir. Balıkesir halkını bu toplantıya bekliyoruz.” dedi. Son seçimde sonuçların bilgisayarla alındığına dikkat çeken İl Başkanı Erdinç, bütün parti temsilcileri ve uzmanların bu sistemi incelemesi gerektiğini kaydetti. Seçmen kütüklerinin nüfus müdürlüklerinden alınarak yargıya verilmesini isteyen Erdinç, “Önümüzdeki seçimde parmakların yeniden boyanması lazım. Seçmen sayılarında milyonların eksilip artıvermesi, oy toplama sırasında kesilen elektrikler, çöken bilgisayarlar gibi sorunlar irdelenmelidir.” şeklinde konuştu.

Genel Başkanı Zeybek’in Balıkesir’de bir gece kalacağını belirten İlhan Erdinç, Türkiye’nin ve Türk halkının DP’ye ihtiyacı olduğunu öne sürdü. Hedeflerinin ilk seçimde partilerini yüzde 20’lik oy bandına oturtmak olduğunun söyleyen İlhan Erdinç, “Partimize katılmak isteyen partiler var. Seçimde kimseyle ittifak yapmayacağız. DP şemsiyesi altında birleşeceğiz. Ülke rotasından çıkıyor, amacımız tekrar rotasına oturtmak.” dedi.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.