Dünya Falun Dafa Günü Onuruna Bildiri Yayınlandı

Philadelphia Belediye Başkanı Dünya Falun Dafa Günü onuruna bildiri yayınladı.

Pennsylvania, Philadelphia Belediye Başkanı James Kenney, Dünya Falun Dafa Günü onuruna şehirde 13 Mayıs’ı “Dünya Falun Dafa Günü” ilan etti.

Bildiride şu cümlelere yer verildi;

“Çin manevi geleneğine kök salmış olan Falun Dafa, aynı zamanda Falun Gong olarak da adlandırılır, ilk kez 1992 yılında Çin’de halka öğretildi ve uygulamanın kurucusu Li Hongzhi, Sakharov Özgürlük Ödülü ve Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmesi de dahil olmak üzere birçok ödülle onurlandırılmıştır.

“Bugün, Falun Dafa’nın zihin ve beden uygulamasının dünya çapında 90’dan fazla ülkede, her yaştan ve her kökenden 100 milyondan fazla takipçisi bulunmaktadır. Eğitim, çevrimiçi atölye çalışmaları ve diğer kanallar aracılığıyla ücretsiz olarak sağlanır ve bireysel veya gruplar halinde uygulanabilir.”

“Falun Dafa, meditasyon tekniklerini sağlığı düzeltmek, ahlaki standartları geliştirmek ve genel refahı teşvik etmek için egzersizlerle birleştirdi. Bu uygulayıcılar, hayatlarında doğruluğu, merhameti ve hoşgörüyü vurgulamaya teşvik edilmektedir.

“Uygulama 1999 yılında Çin’de yasaklandı ve bu gün aynı zamanda Çin’de inançlarını özgürce uygulayamayanları hatırlamak için de kullanılıyor. Haziran 2016’da ABD Temsilciler Meclisi, uluslararası toplumu uygulama nedeniyle zulüm görenlere karşı ayrımcılığın sona erdirilmesine yardımcı olmaya çağıran bir kararı kabul etti. Pennsylvania Temsilciler Meclisi, benzer kararları 2014 ve 2017’de oybirliğiyle kabul etti.”

Geçmiş

Falun Dafa (Falun Gong olarak da bilinir) 1992 yılında halka tanıtıldı. Çin genelinde yaklaşık 100 milyon insan, bunu uygulamaya başladıktan kısa bir süre sonra sağlıklarında ve karakterlerinde iyileşmeler yaşadı. Çin Komünist Partisi’nin (ÇKP) eski başkanı Jiang Zemin, manevi disiplinin artan popülaritesini Parti’nin ateist ideolojisine bir tehdit olarak algıladı ve 20 Temmuz 1999’da uygulamayı yasaklamak için bir emir yayınladı.

Minghui.org, son 22 yıldır gerçekleşen zulüm sonucu binlerce uygulayıcının öldüğünü doğrulanmıştır. Gerçek sayının çok daha yüksek olduğuna inanılıyor. Daha fazlası inançları için hapsedildi ve işkence gördü.

ÇKP’nin organ nakli endüstrisine tedarik sağlamak için öldürülen tutuklu uygulayıcıların organlarının toplanmasını onayladığına dair somut kanıtlar bulunmaktadır.

Jiang’ın kişisel yönetimi altında ÇKP, polis ve yargı sistemlerini geçersiz kılma yetkisine sahip ve tek işlevi Falun Dafa’ya yapılan zulmü gerçekleştirmek olan hukuk dışı bir güvenlik örgütü olan 610 Ofisi’ni kurdu.

Kaynak: tr.minghui.org

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.