Dünya Genelinde Işıklar 1 Saatliğine Kapatıldı

Dünya genelinde pek çok şehirde, ışıklar iklim krizine dur demek için “Dünya Saati” kapsamında bir saatliğine kapatıldı.

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın düzenlediği eylemde pek çok ülkenin başkentleri karanlığa büründü.

Eylem için Britanya’nın başkenti Londra’da Parlamento Binası, London Eye, Piccadilly Circus gibi binalarda ışıklar bir saatliğine kapandı. Fransa’nın başkenti Paris’te ise Eiffel Kulesi’nin ışıkları kademeli olarak kapandı. 

Ankara’da da Atakule’nin ışıkları, 20.30-21.30 saatleri arasında kapatıldı.

İtalya’nın başkenti Roma’da Kolezyum karanlığa büründü. Tokyo ve Singapur’un gökdelenlerinde de ışıklar bir saatliğine kapandı. 

Rusya’nın başkenti Moskova’da Kremlin Sarayı, Federasyon Konseyi ve hükümet binalarının dış cephe ışıkları 1 saatliğine kapatıldı.

4Dünya Saati etkinliğini düzenleyen Dünya Doğayı Koruma Vakfı (WWF) Genel Direktörü Marco Lambertini, “Bütün kanıtlar doğanın tamamen düşüşte olduğunu gösteriyor. Ve bunun tek sebebi hayatı yaşayış ve ekonomileri sürdürme şekillerimiz” dedi. Lambertini şöyle devam etti: Doğayı korumak ahlaki bir sorumluluk ve onu kaybetmek bizi salgınlara karşı kırılgan kılıyor, iklim krizini hızlandırıyor ve gıda güvenliğimizi tehlikeye atıyor”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.