Dünya İçin 1 Saat Karanlık …

Dünya Doğayı Koruma Vakfı’nın (WWF) çağrısıyla her yıl dünya genelinde iklim krizine karşı farkındalık yaratmak için “Dünya Saati” etkinliği düzenleniyor.

Dünya Saati etkinliği ile tüm dünyada yüzlerce kentte milyonlarca insan ve anıtsal yapı iklim değişikliğine dikkat çekmek için ışıklarını bir saatliğine kapatıyor.

Dünya Saati, sadece bir saatliğine ışıkları kapatmakla sınırlı değil, etkinlik, küresel bir dayanışma ve ortak hareket etme çağrısı yapılıyor. Dünya Saati ile gezegenin karşı karşıya olduğu tehditlere dikkat çekmek ve daha yaşanabilir bir dünya için harekete geçirilmesi amaçlanıyor.

Her yıl mart ayının son cumartesi günü dünya çapında milyonlarca insan, doğa ve insan “Dünya Saati” ile ses veriyor.

Dünya Saati küresel bir değişim, dönüşüm çağrısı olarak da biliniyor. Karbon emisyonlarını azaltacak politikalar hayata geçirilmediği takdirde dünya 2.5 derece sıcaklık artışına doğru yol alıyor. Dünya Saati uygulaması ile kömür başta olmak üzere fosil yakıtlara yönelik teşviklerin derhal sonlandırılması isteniyor.

WWF tarafından küresel düzeyde her yıl gerçekleştirilen en büyük çevre hareketi olan “Dünya Saati” bu yıl 23 Mart Cumartesi günü 20.30 – 21.30 saatleri arasında yapıldı.
Etkinlik kapsamında bir saat boyunca birçok önemli yapı ve mekânda ışıklar söndü.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.