Dünya Kupası’nda, Türk Bayrağı Dalgalandırdılar

JOHANNESBURG- Türkiye Milli Takımı, Güney Afrika biletini kaçırsa da, Dünya Kupası’nı izlemeye gelen Türk futbol severler dev stadyumlarda kendi bayraklarını dalgalandırmayı ihmal etmiyor.
Türk taraftarlar ayrıca Türkiye bayrakları yanında, fanatik oldukları Galatasaray, Fenerbahçe’nin de bayrağını unutmuyor, formalarını giyiyor ve şapkalarını takıyorlar.

Johannesburg’taki dev Soccer City Stadyumu’nda Arjantin- Kore maçı öncesi Cihan Haber Ajansı’na konuşan Türkiyeli gurbetçilerden Ramazan Karson ve arkadaşları, Türkiye’nin Kupa’ya katılamamasının büyük şanssızlık olduğunu, kendilerinde bir vefa olarak yaşadıkları ülkenin takımı Bafana Bafana’yı desteklediklerini, Güney Afrika’nın Uruguay karşısında 3-0 yenilmesinden de büyük üzüntü duyduklarını dile getirdiler.

Güney Afrika’daki diğer gurbetçi Ercan Günay da Türkiye’siz Dünya Kupası’nın kendisi için çok zor olduğunu, üzüntüsünü bir nebze olsun hafifletmek için de maçlarda Türk bayrağı dalgalandırdığını söyledi.

Ercan Güney ayrıca, “2002 Dünya Kupası’nda Türkiye’yi iyice tanıyan Güney Koreliler bayrağımızı görünce hemen yanımıza gelip bizimle sıcak muhabbetlere başlıyorlar. Türkiye’nin Kupa’ya gelememesi onları da çok üzmüş.” dedi.

Güney Afrika’da sayıları 3 bini bulan Türkiyeli gurbetçilerin büyük kısmı Dünya Kupası’nda Brezilya, Arjantin ve Bafana Bafana’yı destekliyor.

 

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.