Dünya Tekerlekli Sandalye Güzeli Belarus’tan

Polonya’da düzenlenen Dünya Tekerlekli Sandalye Güzeli Yarışması’nın birincisi Belaruslu Angelina Waleskaya oldu.

Polonya’nın başkenti Varşova’da düzenlenen Dünya Tekerlekli Sandalye Güzeli Yarışması’nın birincisi Belaruslu Angelina Waleskaya seçildi. Varşova Belediyesi ve Jedyna Taka Vakfı tarafından organize edilen yarışma önceki gece Arena Ursynow’da gerçekleşti. Çeşitli ülkelerden, farklı yaş ve meslek gruplarından tekerlekli sandalyeye mahkum 24 kadının katıldığı yarışma bu bakımdan dünyada bir ilk oldu.

Tekerlekli sandalyenin aşılamayacak bir engel olmadığı, tekerlekli sandalyeye mahkum kadınların da hayallerini gerçekleştirmeye hakları olduğu mesajına vurgu yapılan yarışmada, Polonyalı ünlü rock grubu Varius Manx’ın 2006 yılında konser dönüşü geçirdikleri trafik kazası sonucu tekerlekli sandalyeye mahkum olan, 2014 yılındaysa ülkesini Eurovision Şarkı Yarışması’nda temsil eden solisti Monika Kuszynska da sahne aldı.

Dans gösterileri ve müzik grupları eşliğinde 3 saat süren renkli gecenin sonunda 16 kişilik jürinin oylarıyla Belaruslu Angelina Waleskaya Dünya Tekerlekli Sandalye Güzeli seçildi. Kendi ifadesiyle biçimsiz vücut şeklinin seksiliği ve güzelliğini göstermek için Victoria Secret modeli olmayı hayal eden Angelina Waleskaya gecenin sonunda birinci seçildiğini duyunca sevinç gözyaşlarına boğuldu.

Güzel sanatlar üzerine yüksek lisans yapmış olan Waleskaya aynı zamanda serebral palsili (beyin felci) Belaruslu ilk model. Victoria Secret modeli olma hayalinin yanı sıra iki çocuk sahibi mutlu bir eş olmak ve sıcak bir ülkede deniz kıyısında yaşamak isteyen Waleskaya’ya gecede kraliçelik tacını Varşova Belediye Başkanı Hanna Gronkiewicz-Waltz giydirdi. Yarışmada Güney Afrikalı Lebohang Monyatsi ikinci, Polonyalı Adrianna Zawadzinska ise üçüncü seçildi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.