Düşen Uçağa Yapılan Çirkin Yorumlar Tepki Topladı

 

Birleşik Arap Emirlikleri’nden Türkiye’ye gelen ve içinde işadamı Huseyin Başaran’ın kızınında bulunduğu özel jet uçağı, İran’da düştü ve 11 kişi hayatını kaybetti.

Başaran’ın kızı Mina Başaran ve arkadaşlarının yaptığı yolculuk esnasında uçağın düşmesi sonrası sosyal medyada yapılan çirkin yorumlara tüm Türkiye tepki gösterdi.

Ünlü isimler, sosyal medya hesaplarından yapılan çirkin yorumları kınadı.

Sunay Akın: Uçak kazasında hayatını kaybeden gençlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine sabır diliyorum. Ruhları şad olsun kardeslerimin. (Bu paylaşımın altına bir şey yazmak yok! Sizleri, bu üzücü haber sonrasında insan hayatına ve evlat acısına saygı göstermeyen paylaşımlardan dolayı bir dakikalık “kaygı” duruşuna davet ediyorum)

Yeşim Salkım: Dün düşen uçakta kızımın ilkokul ve ortaokul arkadaşları vardı. İnsanlığın bitişini yapılan yorumları okuyunca bir kere daha anladım. Allah ailelerine sabır versin.

Cem Davran: Kötünün sinsi cazibesi herkesi usulca kendine çekiyor.Bir güzelliği paylaşmakta tembelliğimiz sonsuz ama aslını bilmediğimiz bir trajediyi bile nefes almadan yorumluyor, yazıyor, çiziyoruz. Farkında mısınız el ele kirleniyor, kötüleşiyoruz.

Cüneyt Özdemir: Ne kadar korkunç insanlarla, bu güzel ülkede yaşadığınızı öğrenmek isterseniz, 11 gencecik insanın ölümünün ardından üzüntülerimi belirttiğim twitin altına yazılanları okuyabilirsiniz.

Daha pek çok ünlü isimden bu gibi tepkiler yağdı.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.