Ekrem Yalçındağ’ın “Sokaklardan İzlenimler” Sergisi Dirimart Sanat Galerisi’nde

1964 yılı Adıyaman doğumlu olan sanatçı İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrenim gördü ve yüksek lisans yaptı. 1994-99 yılları arasında Frankfurt Städelschule’de Prof. Hermann Nitsch ile çalıştı. Yapıtlarında geometrik ve floral motifleri el işçiliğine bir övgü niteliğinde kullanan Ekrem Yalçındağ, sanat ve tasarım arasında, resim sanatının geleneksel tekniklerinden yola çıkarak bağ kurar. Motifler tekrar ve iç içe geçme yoluyla izleyicide görsel yanılsama yaratırken, kültürel bağlamda zamansızlığa (düne – bugüne – yarına) işaret eder.

Yurt içinde ve yurt dışında birçok sergi gerçekleştirmiş olan sanatçının “Sokaklardan İzlenimler”  sergisi 19 Mart’a kadar DİRİMART Sanat Galerisinde sergilenecek.

Sanatçı bu sergisindeki eserleri yaratma sürecini şu cümlelerle açıklıyor : Tuvalin formuyla, yüzeydeki motifin birliğini hedefleyen bir çalışma oldu.  Renkler, sokakta gördüğüm renkler…Sokakta gördüğümüz herhangi bir renk kombinasyonundan yola çıkıyorum.” Yalçındağ’ın boyayı kullanma tekniği ile malzeme bir dönüşüm yaşıyor ve rölyefleri anımsatan girinti ve çıkıntılar üçüncü boyut yaratıyor.

Ziyaret Saatleri : P.tesi-C.tesi 10.00 – 19.00

Adres : Abdi İpekçi Caddesi No:7/4 Nişantaşı – İstanbul

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.