Elmalı davası’nda Beraat Kararı

Antalya’da görülen ‘Elmalı davası’nda yargılanan anne Merve A., üvey baba Rahmi A. ve S.C.G., ‘cinsel istismar’ ve ‘eziyet’ suçlamalarından beraat etti.

Elmalı ilçesinde yedi ve 10 yaşındaki iki kardeşin anne ve üvey babası dahil birden fazla kişi tarafından istismar edildiği şikayeti üzerine dava açılmış, anne ve baba dört aylık tutukluk sonrası Ocak 2021’de tahliye edilmişti.

Sanıkların yeniden tutuklanması talebi iki kez reddedilmişti. Çocuk, babaannesinden alınarak devlet korumasına verilmişti.

AA’nın haberine göre Elmalı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın bugün karar duruşması yapıldı.

Tutuksuz yargılanan anne M.A., üvey baba R.A. ve dayı S.C.G. salonda hazır bulundu. Çocukların babası G.G. ve babaannesi G.S, taraf avukatları ve farklı illerden baro avukatı ile dernek temsilcileri de salonda yer aldı.

Duruşmada son sözleri sorulan sanıklardan M.A., önceki ifadelerini tekrarlayarak, kendisine iftira atıldığını ve konuşamadığını söyleyerek gözyaşı döktü.

Çocukların babaannesi G.S’nin “İnşallah bir daha konuşamazsın” sözleri üzerine M.A, “Bunların hepsini sen yaptın. Sen çocuklarımı hasta ettin. Bunlar hepsi senin iftira ve yalanların” dedi.

Sanık R.A. ve S.C.G. de savunmalarında suçlamaları kabul etmedi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.