Endonezya Depreminde 2 Kişi Öldü, 7 Kişi Yaralandı

Endonezya’nın Java Adası’nda meydana gelen 6.5 büyüklüğündeki depremde 2 kişinin hayatını kaybettiği ve 7 kişinin yaralandığı açıklandı.

Ulusal Afetle Mücadele Dairesi Sözcüsü Sutopo Purwo Nugroho, Java Adası’ndaki depremde ev çökmesi sonucu iki kişinin hayatını kaybettiğini açıkladı. Endonezya’nın Orta Java eyaletinde yer alan Pekalongan şehrinde 1 kişinin, Batı Java’daki Ciamis bölgesinde de 1 kişi olmak üzere 2 kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken 40’tan fazla evin çöktüğü açıklandı. Yetkiler bölgede artçı sarsıntıların hissedilmeye devam ettiğini aktardı.

Endonezya’nın Java Adasında meydana gelen ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu’nun (USGS) şiddetini 6.5 olarak belirledi. USGS, depremin Java Adası’nın batısındaki Cipatuja’da 91.9 kilometre derinlikte meydana geldiğini açıkladı. Endonezya Meteoroloji Ajansı ise depremin büyüklüğünü 7.3 olarak açıklamıştı. Ayrıca başkent Cakarta’da da depremin hissedildiği ve bazı binalarda tahliye işlemlerinin yapıldığı belirtildi.

Öte yandan, Uluslararası Kızılhaç ve Kızılay Dernekleri Federasyonu (IFRC), Endonezya’da depremden etkilenenlere gıda yardımında bulundu.

 

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.