Erdoğan , 7 il Başkanının Görevine Son Verdi

Fotoğraf: AKP

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrasında 7 il başkanını görevden aldı.

AKP MYK’sı ‘değişim’ ana gündemiyle bugün toplandı. AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda 2’si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi masaya yatırıldı.

Erdoğan seçimlerde alınan yenilginin üzerine, “Milletimizin başta değişim ve yenilenme talebi olmak üzere sandık sonuçlarıyla bize ulaştırdığı beklentinin farkındayız” demişti. Ayrıca Erdoğan planlanan değişimin ‘kırmadan, dökmeden’ olacağının altını çizmişti. Seçimlerin ardından dikkat çeken ilk görevden almalar 7 ilde, il başkanlarının görevden alınması ile gerçekleşti.

AKP MYK’da ana gündem 31 Mart yerel seçimleri sonrası ortaya çıkan ‘değişim’ talebi ve iç muhasebe oldu. 2’si büyükşehir olmak üzere 5 il başkanının değişmesi ele alındı. Ayrıca MYK’da yerel seçimler sonrası ortaya çıkan tablo ve teşkilatlardaki son duruma ilişkin de ayrıntılar ele alındı.

İktidara yakınlığı ile bilinen Ahaber’e göre, toplantının ardından AKP’de 7 ilde il başkanları değişti. O iller şöyle yer aldı:

Zonguldak, Kastamonu, Osmaniye, Adıyaman, Gaziantep, Erzincan, Afyonkarahisar

Zonguldak İl Başkanlığına Mustafa Çağlayan; Kastamonu Ahmet Sevgilioğlu, Osmaniye Mehmet Sadi Binboğa, Adıyaman Faruk Bülent Kaplan, Gaziantep Fatih Fedaioğlu, Erzincan Alpay Kabadayı ve Afyonkarahisar’a ise Turgay Şahin atandı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.