Erdoğan AKM Millet Bahçesi İçin Konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara AKM Millet Bahçesi açılış törenine katılarak gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Erdoğan AKM Millet Bahçesi için, “Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılına erken bir armağan olarak gördüğümüz bu eser, şehircilik kültürümüzü yaşatacak örnek bir projedir. Dev bir projenin en önemli kısımlarından birini oluşturan Başkent Millet Bahçesi 700 bin metrekarelik bir alanda kuruldu” dedi.

İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında Türkiye gönderilen fon ile ilgili de konuşan Erdoğan, “Dünya Bankası ve gelişmiş ülkeler vasıtasıyla Türkiye’ye kazandırdığımız 3 milyar 157 milyon dolarlık kaynağı yeşil iklim dostu projeler için kullanacağız” dedi.

“Avrupa ve ABD’de raflar boş”

Türkiye’deki tedarik sorunu ve ürün fiyatlarına gelen artışlara ilişkin de konuşan Erdoğan şunları söyledi:

“Salgın krizi ve ardından yaşanan tedarik sıkıntısı kendilerini küresel sistemin efendisi olarak gösterenlerin aslında ne kadar kırılgan olduklarını ortaya çıkarmıştır. Ana muhalefet ve beraber oldukları bir şeyi unutuyorlar; biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yarınlara yürüyoruz. İngiltere’de raflar boş, Avrupa’da boş, ABD’de raflar boş. Bizde bolluk, bereket yoluna devam ediyor. Fakat nankörlere ne anlatırsan anlat, anlamazlar, gözleri var görmez, kulakları var duymaz, dili var hakkı söylemez. Biz Cumhur İttifakı olarak emin adımlarla yola devam ediyoruz. Milli mücadeleden sonraki en büyük ve kritik atılımızı yapmaya çok az kaldı. Sinsi oyunları da inşallah milletimizle birlikte boşa çıkartacağız. Türkiye’yi başka türlü durduramayacaklar, başaramayacaksınız, başaramayacaksınız, başaramayacaksınız.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.