Erdoğan: ” Bizi Çıldırtacaklarını Söylemişlerdi”

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Muharrem İnce’nin adaylığını “Bizi çıldırtacaklarını söylemişlerdi… Çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar” sözleriyle ele aldı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında, “Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 423 oldu.

Bütün partiler genel başkanlarını aday gösterdi. Ana muhalefet partisi genel başkanı cumhurbaşkanı adayı olmak istemedi. Bu isim çatı aday falan da değil. CHP kongrelerinde aday olan ama bir türlü seçilmeyen bir ismi cumhurbaşkanı adayı olarak önerdiler. Demek ki genel başkanlığı cumhurbaşkanlığından daha önemli.

CHP kendi cumhurbaşkanı adaylarından ekonomi bilmeye pek çok vasıf saymıştı. Bu adayda bu vasıflar çıkmadı. Seçmenlerine şimdi başka partilerin adayları için görev çıkarmışlar. Bu işin sonu CHP’nin toptan satışına kadar gider.

Seçim kampanyasında CHP’nin başındaki zata mı, öne sürdüğü garibana mı bakacağız? Ortada bir aslı var bir kuklası var. Hacivat-Karagöz’de olur ya perde önünde bir kukla vardır, konuşma ve hareketleri kuklacı yapar. Biz sopanın ucundaki figürle mi sopayı tutanla mı uğraşacağız. Bizi çıldırtacaklarını söylemişlerdi çıldırtmasalar da şaşırtmayı başardılar.

Bu yalancı pehlivan bir işe yaramasa da milletimizi eğlendiriyor. Bu karikatür tipin ve adayını maceralarını izlemeye devam edeceğiz. En büyük hayıflanmam sikletimize uygun muhalefet bulamamızdır. Hizmet yarışını da siyaset yarışını da hep birbirimizle yapmak zorunda kaldık. Biz bugüne kadar hep değişimden yenilikten yana olduk.

Çankaya’da yatarak politika yapmayı vaadedenler bu milleti ne yerine koyuyorlar? Millet cevabı 24 Haziran’da verecek. Millet sizin neyi yıkacağınızı değil neyi inşa edeceğinizi merak ediyor. Kafanızda Türk milleti için tarihe geçecek bir projeniz var mı? Manifestomuzu paylaştık, projemizi de paylaşacağız” şeklinde konuşmasını devam ettirdi.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.