Erdoğan, Fazıl Say’ın Konserine Gitti

Dünyaca tanınmış besteci ve piyanist Fazıl Say, Ankara’da gerçekleştirdiği “Truva Sonatı” konserinde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı seyirci koltuğunda ağırladı.

Geçtiğimiz yıllarda Fazıl Say’ın sosyal medyada yaptığı paylaşımdan dolayı hakkında soruşturma başlatılan, kendisine karşı bir kampanya yürüttüğünü söyleyen Say’ın Erdoğan ile arası açılmıştı.

Say’ın annesinin ölümünün ardından Erdoğan, Say’a telefon açıp başsağlığı dilemesi üzerine Say, Erdoğan’ı konserine davet etmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan eşi Emine Erdoğan ile konsere katılırken Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti’den de geniş bir katılım gerçekleşti. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Külliye’de kabul ettiği ABD Senatörü Lindsey Graham da konsere katıldı.

Konsere Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımı nedeniyle konserin yapılacağı salon içi ve çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Davetliler de yüksek güvenlikten geçirilerek içeri alındı.

Konserin sonunda sahneye çıkan Erdoğan, “Sevgili Fazıl bizlere bu eserleri gerçekten farklı şekilde takdim etti. Çanakkale eyvallah, İzmir eyvallah ama şimdi Ankara, İstanbul istemem lazım. Ankara’yı Külliye’deki operada yapalım. İstanbul’da da Harbiye merkezde yapalım” şeklinde konuştu. Ardından Aşık Veysel’in plağını Fazıl Say’a hediye etti.

Konser sonrası Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, Fazıl Say ile sohbet etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.