Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi’ne Katılmak Üzere Kanada’ya Geldi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan, G-20 Liderler Zirvesi’ne katılmak üzere Kanada’ya geldi.

Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan ANA uçağı yerel saat ile 23.01’de (TSİ 06.01) Toronto Havaalanı’na indi. Erdoğan ile beraber eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ömer Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Bekir Bozdağ da Kanada’ya geldi.

Başbakan Erdoğan, Kanada’nın Toronto kentinde yapılacak G20 zirvesine katılacak. Erdoğan’ın ABD Başkanı Barack Obama ile de son gelişmelerin değerlendirileceği ikili bir görüşme yapması bekleniyor.

Erdoğan’ın katılacağı G-20 Toronto Liderler Zirvesi, Eylül 2009’da ABD’nin Pitsburg kentinde yapılan zirvede alınan kararların sonuçları ile son gelişmelerin tartışılacağı dördüncü G-20 Zirvesi olacaktır. G-20 üyelerinin Devlet/Hükümet Başkanları düzeyinde katılacakları zirvede küresel ekonominin durumu, önümüzdeki dönemde alınabilecek önlemler, mali sektör ve uluslararası finans kuruluşlarının reformu, ticaret ve yatırımlarda izlenen politikalar, mali iyileştirme, sürdürülebilir büyüme ve kalkınma konuları ele alınacaktır.

Yanıt Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.