Erdoğan, Trump İle Görüşmek İçin ABD’ye Gidiyor

ABD Başkanı Donald Trump ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Kasım’da Washington’da görüşecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ABD Başkanı Trump, telefon görüşmesi gerçekleştirerek 13 Kasım’da Washington’da görüşeceklerini teyit etti.

Görüşmede ikili görüşmenin yanı sıra bölgesel gelişmeler de ele alındı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşme sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik” şeklinde paylaşımda bulunarak, “ABD Başkanı Trump ile ikili ilişkilerimizi ve bölgemizdeki meseleleri ele aldığımız verimli bir telefon görüşmesi gerçekleştirdik. Görüşmede terörle mücadele ve ülkelerimiz arasındaki ticari hedefler başta olmak üzere birçok konuda atacağımız adımları değerlendirdik. 13 Kasım’da ABD’ye gerçekleştireceğimiz ziyaretle birlikte, bugün yapmış olduğumuz telefon görüşmesinin ikili ilişkilerimiz ve bölgesel meselelerle ilgili hayırlı sonuçlar doğuracağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Trump, telefon görüşmesinin ardından Twitter hesabından paylaşımda bulundu. Paylaşımda Erdoğan ile çok iyi bir görüşme yaptıklarını ve 13 Kasım’da Erdoğan ile görüşmeyi sabırsızlıkla beklediğini dile getirdi.

Trump’ın paylaşımı şu şekilde oldu;

“Az önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ile çok iyi bir görüşme gerçekleştirdik. Bana, aralarında terörist katil Bağdadi’nin eşi ve kız kardeşinin de bulunduğu çok sayıda IŞİD’linin yakalandığı bilgisini verdi.

Ayrıca Suriye sınırı, terörizmin ortadan kaldırılması, Kürtlerle olan düşmanlıkların sona ermesi ve diğer birçok konudan bahsetti. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 13 Kasım Çarşamba günü Beyaz Saray’da ağırlamak için sabırsızlıkla bekliyorum”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.