Erdoğan’dan İdam Kararına İlişkin Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Şehit Nurcan Karakaya ve Mustafa Bedirhan Karakaya'nın cenaze töreninde "İdam parlamentodan geçerse ben onaylarım." dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas’ta, Hakkari’de şehit edilen Nurcan Karakaya ve 11 aylık oğlu Mustafa Bedirhan Karakaya’nın cenaze törenine katıldı.

Burada konuşma yapan Erdoğan, terörle mücadelenin son terörist kalana kadar devam edeceğini belirtip, “Her şeyden önce şu anda huzurlarınızda bulunduğumuz şehidimiz Nurcan kardeşimize öbür tarafta Bedirhan Mustafa yavrumuza bu iki şehidimize öncelikle  Rabbimizden rahmet diliyoruz. Makamlarını ifade etmemize gerek yok. Makamları belli. Hakkın yolunda öldürülenlere ölüler demeyiniz. Onlar dirilerdir. Ancak siz bilemezsiniz. Yerleri belli. Sevgililer sevgilisi peygamberimize komşu. Böyle yüze bir makama uğurluyoruz ancak bir gerçeği sizlerin şahında tüm milletimize tüm dünyaya duyurmak istiyorum. Bu bölücü terör örgütünün ne kadar alçak, ne kadar müptezel olduğunu işte bu çocuk katilleri ve hanım kardeşlerimizin katili olarak bir kez daha görmüş bulunuyoruz. Bunların inine girdik, girmeye devam ediyoruz, devam edeceğiz. Bunların peşini bırakma yok. Son haftalarda, son yıllarda nedenli onlar kaçıp biz kovalıyoruz biliyorsunuz. Bunlarla mücadelemize son terörist kalıncaya dek devam edeceğiz. Bu milletin huzurunu bölmeye, bizi parçalamaya kimsenin hakkı yok. Her ne kadar birileri bu bölücü terör örgütünün yanında olmak sureti ile bunlara yol veriyor yol açıyorlarsa da, ne demek istediğimi anlıyorsunuz. Biz bunların peşini bırakmayacağız. Bizim askerimiz, polisimiz, jandarmamız ve güvenlik korucularımız ile bu mücadeleyi devam ettiriyoruz.” dedi.

Erdoğan konuşmasının ardından, “idam isteriz” şeklinde atılan sloganlara cevap olarak,

“İdam konusundaki hassasiyetimi biliyorsunuz. Tüm mesele, parlamentoya geldiği zaman, parlamentodan geçtiği anda benim için onaylamamak diye bir şey yoktur, onaylarım. Çünkü biz bu tür katillerin konumunun ne olduğunu biliyoruz. Biz biliyoruz ki bunlar bu yaptıkları katliamla bunun bedelini aynen ödemek durumundadırlar.” şeklinde konuştu.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.