Erdoğan’dan Kabine Değişikliğine Yanıt

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Şeref Salonu’nda düzenlenen resepsiyona katıldı.

Erdoğan, “kabine revizyonu olur mu?” sorusuna şu yanıtı verdi, “Hiçbir zaman bununla ilgili açıklama yapmadım. Medya veya birileri istedi diye eğer kabine değişikliği yoluna gidecek olursak, bu ülkede istikrar diye bir şey kalmaz. Eğer bir değişme gerekiyorsa gerektiği zaman onu zaten yaparız ama birilerinin siparişi üzerine ben kabine değişikliğine hiçbir zaman gitmem böyle bir adetim yok.”

Erdoğan ayrıca ABD ile ilişkilere de değinerek, “ABD Başkanı ile bugünlerde görüşmemiz olabilir” dedi.

Erdoğan Türkiye ittifakı ile ise, “Türkiye İttifakı, Cumhur İttifakı’nın farklı bir versiyonudur. Biz şu anda 82 milyonu ayırarak konuşamayız. 82 milyonu biz bir ittifak içerisinde tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet olarak topluyoruz. Kastımız da budur.” Dedi.

Erdoğan YSK’nın İstanbul ile ilgili kararı konusunda ise Karara yönelik herhangi bir yoruma girmeyeyim. Şu anda aklımda kaldığı itibarıyla 9 maddede itiraz vardı. Diğer 8’i üzerinde de onların incelenmesine ayrıca karar vermişler. 8 maddenin de incelenmesini şu anda izliyoruz. Onlar da tabii çok çok ciddi başlıklar. Onlar da incelendikten sonra nihai kararı bekleyeceğiz.”

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.