Erdoğan’dan Merkez Bankası İtirafı

Kaynak: R.T.Erdoğan Twitter

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Merkez Bankasına Körfez Ülkelerinden gelen Para Olduğunu Söyledi

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nden CNN Türk ve Kanal D ortak yayınına katıldı. (TCMB) Merkez Bankası’ndaki döviz ve altın rezervleri tükenirken doları 20 lira seviyesinde tutmanın kaynağının son anda Körfez ülkelerinden gelen para olduğu ortaya çıktı. Canlı yayında AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bunu dile getirdi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) TL’nin geçen haftaki rezerv kaybı ise 3.5 milyar dolar oldu.

Erdoğan konuşmasında, Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedef alarak, “Açık ve net söylüyorum. Bu kriz tellallarının özellikle söylemlerine kimse kulak asmasın. Bu çok çok yanlış olur. Bunun başında da bunun başını çeken de Kılıçdaroğlu ve şürekasıdır. Türkiye ekonomisini çökertmek için yürütülen operasyonlara bunlar alet oluyorlar. Vatandaşımızı algılarla yönlendirmeye çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.


Erdoğan konuşmasına “Kimse endişe etmesin. Ekonomimiz gayet sağlam. Bu arada da yine Körfez’den falan bizim sistemimizin içerisine para depo eden ülkeler oldu. Bu yeni. Bu da kısa bir süre için de olsa (TCMB) Merkez Bankamızı rahatlattı.” dedi.

Kaynak: R.T.Erdoğan Twitter

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.