Erdoğan’dan Taliban Yöneticileriyle İlgili Açıklama

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, konuştuğu canlı yayında “Taliban yöneticilerinin yaptığı itidalli ve ılımlı açıklamaları bizler de memnuniyetle karşılıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kanal 7, Ülke TV, 24 TV, TVNET ve TV 360 ortak canlı yayınında konuşarak taliban yöneticilerin yaptığı itidallı ve ılımlı açıklamaları memnuniyetle karşıladığını belirtti.

Erdoğan, “Yönetimde kim olursa olsun iyi ve kötü gününde Afganistan’ın yanında yer almak hem ahde vefanın hem de kardeşliğimizin gereğidir. Taliban yöneticilerini kabul edebileceğimizi daha önce de ifade etmiştik. Bu tavrımızı bugün de muhafaza ediyoruz” şeklinde konuştu.

Hamid Karzai Havalimanının güvenliği konusunda, “Şimdi sahada oluşan yeni gerçeklere göre planlarımızı yapıyor, görüşmelerimizi de ona göre sürdürüyoruz” diye konuştu.

Erdoğan,Birleşik Arap Emirlikleri’nin Türkiye’ye yatırım yapacağını ifade ederek;

“Çok ciddi bir yatırım hedefleri, yatırım planları var. İnanıyorum ki çok kısa zamanda Birleşik Arap Emirlikleri ülkemizde ciddi yatırımlara girecek.” dedi.

Erdoğan, Meclisin açılmasıyla birlikte sosyal medyaya yönelik denetim konusunda gereken adımları atacaklarını da ifade etti.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.