Ermenistan’dan Azerbaycanlı Sivillere Saldırı

Alınan son bilgiye göre Ermenistan ordusu bu gece insani ateşkesi ihlal ederek en büyük Azerbaycan şehirlerinden Gence’ye saldırı düzenledi.

Azerbaycan Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Ermenistan ordusunun birliklerinin insani ateşkesi ihlal ederek Azerbaycan’ın en büyük ikinci şehri olan Gence’de sivil yerleşim birimlerine yönelik bir saldırı gerçekleştirdi.

İlk belirlemelere göre resmi olmayan bilgilere göre saldırıda şehit olan ve yaralanan sivillerin olduğu bilgisi edinildi. 

Ateşkes İlan Edilmişti

Ermenistan’ın işgali altındaki Dağlık Karabağ’daki bu gerilimi durdurmak için birçok ülke devreye girse de önceki gün Rusya’nın arabuluculuğu ile Azerbaycan ve Ermenistan masaya oturdu.

10 Ekim 2020 gece yarısı 12:00 itibariyle ateşkes ilan edildiği açıklanırken, Ermenistan güçleri bu anlaşmayı sadece birkaç saat sonra ihlal etti…

Geçen hafta boyunca da Ermenistan’ın vurduğu Gence şehrine füze saldırısı düzenlendi. 330 bin nüfusuyla Azerbaycan’ın en büyük ikinci şehri olan Gence’ye füze saldırısı düzenleyen Ermenistan, çok sayıda insanın öldürdü ve çok sayıda insanı yaraladı.

Yorumlar kapalı, ancak trackbacks Ve pingback'ler açık.